Zavrieť

Porady

vývoz tovaru do členských štátov

ja by som potrebovala poradiť: ak vývážam tovar do Maďarska a Česka, vystavím fa bez DPH v EUR, tak ak mi tú fa uhradia vznikne kurz. rozdiel, nie ? A ak naopak tovar dovážam, oni mi ho fakturujú tiež bez DPH, ale v ich mene , prepočítam kurzom ku dňu zdanit.plnenia, zaúčtujem. ale keď im tú fa uhradím vznikne kurz.rozdiel? a ako to zaúčtujem v jednod.účtovníctve? Ešte sa tie obchody neuskutočnili, ale už sa o nich rokuje. ďakujem veľmi pekne, ešte som sa s tým nestretla a viem, že to musím doštudovať, ale aspoň na začiatok. Ešte raz vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Kurzove rozdiely, ktore ti vzniknu pri uhradach pohladavok / zavazkov sa znacia iba do knihy odoslanych / doslych faktur. Takze v penaznom denniku bude prijem / vydavok zachyteny kurzom UHRADY a v knihe pohladavok / zavazkov zapises kurzovy rozdiel tak, aby bola faktura vyrovnana aj z pohladu tuzemskej meny.

    vývoz tovaru do členských štátov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.