Zavrieť

Porady

Veľká noc

Máte zaujímavé recepty? Možno aj trochu netradičné?
Našla som tieto:

dobrenapady.info/velkonocne-dobroty-cr16.htm

Pridajte nejaké.
Naposledy upravil silvia1 : 22.02.09 at 19:28
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Toťkaj boli Vianoce.......to tak uteká?

http://velikonoce.vira.cz/
Naposledy upravil alla66 : 22.02.09 at 20:46
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buratino buratino

buratino je offline (nepripojený) buratino

A ozaj dodržiavate pôst?A čo varite počas pôsrných dni?
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

V týchto témach je tiež kopa zaujímavých receptov:

Veľkonočné
Pečieme na Veľkú noc
Pečieme nielen na Veľkú noc
0 0
toxicgirl47 toxicgirl47

toxicgirl47 je offline (nepripojený) toxicgirl47

Dobrý deň ... chcem poprosiť o radu .. nemá niekto osvedčený recept na syrek?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

skús takto [SEARCH]syrek[/SEARCH]
0 0
kjara kjara

kjara je offline (nepripojený) kjara

som žena
a co takyto recept

1l mlieka, 7-8 vajec, nove korenie a sol podla chuti

Do litra horuceho mlieka vylejeme rozhabarkovane vajicka, osolime a varime kym sa vajcia nezrazaju a ostava srvatka. Pridame nove korenie a este chvilku povarime. Odstavime zo sporaka a vlažne zlejene do gazy a urobime hrudku syrka.

NEVARIME DLHO, ABY SEREK NEBOL TVRDY. ALE MäKKY!!!
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Súhlasím, len my dávame na 1 l mlieka 10 vajec, nakoniec pridávame posekané bylinky - pažítku, petržlenovú vňať alebo jarnú cibuľku - kto čo má. No a dá sa ešte urobiť aj na sladko - postup je podobný, ale miesto soli, korenia a byliniek sa tam dá trošku cukru, kúsok vanilky alebo vanilkový cukor, hrozienka (môžu byť máčané v rume) a podobne. Je to dobré cholesterolové jedlo, ale veď len raz v roku....... No a príprava je ako pri domácom tvarohu - ako sa tu už písalo - pomaličky ohrievať, až kým tá srvátka nie je skoro číra. Nechať odkvapkať vo vyvarenej utierke alebo niečom podobnom - u nás na tento účel predávajú v lekárňach nastrihanú gázu. Môžete si kúpiť "na veľký" alebo "na malý" syrek a vlani to stálo 10 - 20 SK. No a ešte to nesmiete nechať odkvapkávať veľmi dlho - u nás sa syrek robí ráno a podvečer sa vyberá z utierky - alebo od večera do rána. Ak sa nechá dlho odkvapkávať, je potom suchý. A ešte čo ma napadlo - tú gázu alebo utierku treba napevno zviazať, aby tocelé držalo tvar. je to jednoduché a v podstate niet čo pokaziť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Syrek v mikrovlnke:

7 dcl mlieka, 1o vajec, trocha soli, cukru. Všetko dobre rozmiešame, najlepšie šľahačom, aby tam nebolo vidieť bielok. Dáme do vhodnej plastovej alebo tupperwarackej nádoby a vložime do mikrovlnky tak na 5 minút. Vyberieme, pridáme vanilínový cukor a namáčané hrozienka /nemusia byť/ a premiešame vareškou. Vložíme znovu do mikrovlnky na 2 minúty. Pozor srvatky tam bude len tak 1 dcl. Robíme to ppri 750 W.
Je veľmi dôlezité mať pripravené navlhčené plátno (gáza, plienka a pod./ na sitku do ktorého hneď po vybratí zmes vylejeme a dobre stiahneme , aby držal syrek spolu. Po vychadnutí syrek vyberieme opatrne z plátna, zarovnáme pri uzle, potrieme povrch rozšľahaným žltkom a necháme na plechu trochu pripiecť v rúre, aby chytil svetlu okerovu farbu.

Môže sa pripraviť aj na slano a to pridánim viacej soli.



Klasický pripravený syrek:

1 liter mlieka vlejeme do väčšieho hrnca a varíme spolu s trochou soli a cukru. Podľa toho, či to chceme mať na sladko alebo slano. Keď je mlieko horúce /nie vriace/ vlejeme dobre rozšlahané 10 vajcia s vanilínovým cukrom a za stáleho miešania varíme, kým sa nevytvorí srvátka. Zvyšok robíme rovnako ako v prvom recepte.
Naposledy upravil tutiola : 19.03.09 at 20:25
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Už o dva tyždne pojdeme vysvätit v košikoch všetky tieto dobroty,len neviem či je teno zvyk na celom Slovensku,či to iba u nás na východe mame túto zaujimavú tradiciu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

U nás sa svätiť nechodí žiadne jedlo. Asi to záleží aj od vierovyznania.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
som trochu mimo...ale mnou najosvedčenejší recept...zbaliť sa pred sviatkami , vyraziť niekde do hôr... a vrátiť sa až v pondelok večer. Vlani som to skúsila prvý krát a oddýchla som si tam viac ako na letnej dovolenke. Bol to neskutočný zážitok a relax. Keď som pod rukami masérky v sobotu poobede rozmýšľala ako by som doma o takom čase stresovala.... tak to bolo dobré pobavenie. Všetkým odporúčam..doprajte si to aspoň raz v živote. Inšpirovala ma herečka Magda Paveleková, ktorá raz o tom v časopise hovorila, že pred sviatkami rozdá vnukom čokoládové vajcia a odíde relaxovať do Tatier. Fakt to stojí za to.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

trisestri Pozri príspevok
Už o dva tyždne pojdeme vysvätit v košikoch všetky tieto dobroty,len neviem či je teno zvyk na celom Slovensku,či to iba u nás na východe mame túto zaujimavú tradiciu.
My sme raz trávili Veľkú noc vo Vlkolínci. Nachystala som si všetky tradičné jedlá do košíka, išla v nedeľu do miestneho kostolíka a tam na mňa všetci pokukovali, čo tam šaškujem s košíkom (všetci cítili tú voňavú klobásku). Ja som sa zas čudovala, že tam miništrovali dievčatá a nie chlapci, to som ešte nevidela. Po omši som išla za p. farárom a ten sa usmial a jedlo mi posvätil. Inak pochádzam z VS (Zemplín).
1 0
Juliska2 Juliska2

Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

trisestri Pozri príspevok
Už o dva tyždne pojdeme vysvätit v košikoch všetky tieto dobroty,len neviem či je teno zvyk na celom Slovensku,či to iba u nás na východe mame túto zaujimavú tradiciu.
iba u nas na východe
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Záleži to od všetkého trochu. Je to zvyk na východe a záleži to trochu aj od vierovyznania. Bývam na dedine a svätiť jedlo si dávajú rímokatolíci, greckokatolíci, pravoslavní, ale napr. evanjelici nie. Takže si myslím, že je to vecou zvyku a tradícií. Práve tak, ako sú v každej oblasti iné tradičné jedla.
0 0
sandrina19 sandrina19

sandrina19 je offline (nepripojený) sandrina19

Nemá niekto recept na "plninu" ako ju robia na východnom Slovensku? Teda, ak to nie je tajné. Ide tam aj droždie, dvojaké mäso a tak.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

U ná sa vždý na veľky piatok varí ríbova polievka na kyslo a niečo makové. V sobotu pečieme baranka- robí sa to z rožkov, klobásky, vajíčok a údené maso a da sa to upiecť.V nedelu máme predjedlo varené vajíčka a šunku s chrenom.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

Tá polivka mala byť hríbova bol to preklep.
0 0
elena11 elena11

elena11 je offline (nepripojený) elena11

U ná sa vždý na veľky piatok varí hríbova polievka na kyslo a niečo makové. V sobotu pečieme baranka- robí sa to z rožkov, klobásky, vajíčok a údené maso a da sa to upiecť.V nedelu máme predjedlo varené vajíčka a šunku s chrenom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať