Zavrieť

Porady

živnostník i zamestnanec

Chcem začať živnosť v oblasti fin. poradenstva (t.č. som už 4. mesiac evid. na ÚP). Ako je to v prípade, že by som sa niekedy aj zamestnal na HPP (odvody, daň ...)?
Čo by bolo výhodnejšie pre mňa, v prípade že som už živnostník - ďalšia práca na HPP alebo živnosť?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    pánkoj Pozri príspevok
    Chcem začať živnosť v oblasti fin. poradenstva (t.č. som už 4. mesiac evid. na ÚP). Ako je to v prípade, že by som sa niekedy aj zamestnal na HPP (odvody, daň ...)?
    Čo by bolo výhodnejšie pre mňa, v prípade že som už živnostník - ďalšia práca na HPP alebo živnosť?
    Ďakujem za odpovede.

    Môže mi niekto poradiť?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak si na urade prace, zrejme nie si (este) zivnostnik. Ked mas zivnost a mienis si ju aj ponechat, tak na co vymyslat nieco ine?

    Odvody z PP platis z hrubej mzdy. Odvody zo zivnosti platis: 1. rok zdravotne poistenie z minimal. mzdy, socialne poistenie prvy rok neplatis. Odvody od jula dalsieho roku podla dosiahnuteho zisku predchadzajuceho roku.

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    Lianka Pozri príspevok
    Ak si na urade prace, zrejme nie si (este) zivnostnik. Ked mas zivnost a mienis si ju aj ponechat, tak na co vymyslat nieco ine?

    Odvody z PP platis z hrubej mzdy. Odvody zo zivnosti platis: 1. rok zdravotne poistenie z minimal. mzdy, socialne poistenie prvy rok neplatis. Odvody od jula dalsieho roku podla dosiahnuteho zisku predchadzajuceho roku.
    Načo vymýšľam niečo iné? No veď keď sa mi nebude dariť až natoľko vo v jednom ( napr. finančníctve), človek musí myslieť aj na zadné vrátka. A ponúka sa mi aj HPP - práca popri ktorej by som zvládla aj iné.

    živnostník i zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.