Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia v ramci EU - program MRP

Dobry den,

uctujem jednoduchom uctovnictve MRP a neviem, ako mam nahodit prijatu fakturu za tovar z Nemecka. Sme platcom DPH ako aj nas dodavatel. Takze nakupujeme tovar bez DPH. Ale v uctovnictve to musim nahodit aj s DPH, aby mi to dobre urobilo danove priznanie. Zadam typ dane 49 - dan z tovarov a sluzieb nakupenych v ramci EU - plny narok na odpocet. Teraz si to musim rucne prepocitat, aby som tam nahodila cenu aj s dph? Alebo ako to mam robit? Vie mi niekto poradit, da sa to urobit tak, aby som to nemusela sama preratavat?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    danse Pozri príspevok
    Dobry den,

    uctujem jednoduchom uctovnictve MRP a neviem, ako mam nahodit prijatu fakturu za tovar z Nemecka. Sme platcom DPH ako aj nas dodavatel. Takze nakupujeme tovar bez DPH. Ale v uctovnictve to musim nahodit aj s DPH, aby mi to dobre urobilo danove priznanie. Zadam typ dane 49 - dan z tovarov a sluzieb nakupenych v ramci EU - plny narok na odpocet. Teraz si to musim rucne prepocitat, aby som tam nahodila cenu aj s dph? Alebo ako to mam robit? Vie mi niekto poradit, da sa to urobit tak, aby som to nemusela sama preratavat?

    Dakujem.
    Nemusíš nič počítať ručne. Typ dane si zadala správne, ešte si nahodíš v texte fa základ dane a daň 19% a ostatné už počíta program sám. DPH sa ti nezobrazí vo faktúre, ale keď si klikneš na Čiastky - tam budeš vidieť rozpočítanú daňovú povinnosť a súčasne aj odpočet dane.

    Faktúra zo zahraničia v ramci EU - program MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.