Zavrieť

Porady

DVD mechanika nechce čítať

Prajem pekný deň.
Ak viete tak skúste mi poradiť, DVD mechanika mi nechce čítať DVD ňou napálené ( ale tiež len niektoré-na iných PC alebo DVD prehrávači idú) , iné CD, alebo originál DVD filmy prehrá v pohode. Stále len číta a číta a nenatiahne to. Už som aj firmware preinštaloval a ani to nepomohlo, aj som ju vyčistil, aj odpojil a zapojil káble a nič. Mechanika LG.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    Prajem pekný deň.
    Ak viete tak skúste mi poradiť, DVD mechanika mi nechce čítať DVD ňou napálené ( ale tiež len niektoré-na iných PC alebo DVD prehrávači idú) , iné CD, alebo originál DVD filmy prehrá v pohode. Stále len číta a číta a nenatiahne to. Už som aj firmware preinštaloval a ani to nepomohlo, aj som ju vyčistil, aj odpojil a zapojil káble a nič. Mechanika LG.
    Ani mechanika nie je večná.... Ak nič iné nepomohlo a chyba nie je v médiách, tak je tu možnosť je ti odchádza mechanika. Koľko má tá mechanika rokov? Ako intenzívne bola používaná?

    Alebo možno je len posunutá šošovka a preto nesprávne načítata DVD disky (vlnová dĺžka laserového lúča pre CD a DVD je rozdielna).

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    DVD mechanika je používanná denne, asi tak 2-3x na čítanie DVD,CD...a asi 3x týždenne na vypálenie DVD, je v používaní asi tak rok a 2 mesiace, v posunutej šošovke by som to nevidel, nakolko niektoré DVD číta a niektoré, hlavne ňou napálené nie...a nemyslím, žeby odchádzala, keď ešte v pohode vypaluje.

    r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

    r_d_h
    najlepsie riesenie je vymenit mechcaniku, ved uz ceny nie su az take velke ako dakedy uz nie su vyrobky co by mali dozivotnu zaruku ze sa nepokazi uz ide hlavne o trh dovtedy ide pokial nespadne zaruka a potom treba vymenit za inu toto je politika trhu

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    DVD mechanika je používanná denne, asi tak 2-3x na čítanie DVD,CD...a asi 3x týždenne na vypálenie DVD, je v používaní asi tak rok a 2 mesiace, v posunutej šošovke by som to nevidel, nakolko niektoré DVD číta a niektoré, hlavne ňou napálené nie...a nemyslím, žeby odchádzala, keď ešte v pohode vypaluje.
    A vieš, ktoré DVD číta a ktoré nie? Je to vždy niektorý typ DVD (napr. DVD+R, alebo DVD-R)? Alebo sú to náhodné disky? Uzatváraš po napálení disky?

    DVD mechanika môže odísť aj po mesiaci používania. Mne sa to pokakalo asi rok po kúpe, nenačítala DVD disky - skúšal som všetko možné aj nemožné, nič nepomohlo. Teraz ju používam ako CD mechaniku.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...je to jedno aké DVD tam dám, je to náhodné, ale väčšinou nechce načítať DVD-R, ktoré ona sama vypáli...iné DVD, čo su z obchodu, z časákov alebo originál filmy tak tie prečíta celkom rýchlo. Disky po napálení uzatváram.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    ...je to jedno aké DVD tam dám, je to náhodné, ale väčšinou nechce načítať DVD-R, ktoré ona sama vypáli...iné DVD, čo su z obchodu, z časákov alebo originál filmy tak tie prečíta celkom rýchlo. Disky po napálení uzatváram.
    TAk to môže byť chybný aj napaľovací lúč, či elektronika, ktorá ho ovláda. V každom prípade oprava DVD mechaniky by bola drahšia, než kúpa novej.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..ja ju blbec otváral, tak ani ju v záruke nemožem vymeniť:-(..tá kúpa novej to istí.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    ..ja ju blbec otváral, tak ani ju v záruke nemožem vymeniť:-(..tá kúpa novej to istí.
    Ešte vyskúšaj jednu vec - skús zapojiť mechaniku do inej vetvy zdroja. Alebo ak máš doma iný zdroj, skús ho vymeniť a odskúšať.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...dík, vyskúšam a dám vedieť...myslíš že by šlo do napalovačky málo prúdu a nevládalo načítať, keď ostatné zvláda prečítať?:-)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bobino38 Pozri príspevok
    ...dík, vyskúšam a dám vedieť...myslíš že by šlo do napalovačky málo prúdu a nevládalo načítať, keď ostatné zvláda prečítať?:-)
    Kým som sa s tým nestretol v praxi, tak som tomu tiež neveril:

    http://www.porada.sk/t101206-divne-s...-pls-help.html
    Naposledy upravil Chobot : 25.02.09 at 11:19

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...tak to som si prečítal, a ak to bude ozaj v zdroji, tak to budú asi ozaj Akty X, lebo fakt nechápem, že niektoré média idú a niektoré nie.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...bohužial v zdroji to tiež nie, napojil som do nej inú vetvu a nič nepomohlo...začínam sporiť na novú...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.