Zavrieť

Porady

prepocet od r. 2009

Ahojte, skuste mi prosim pomoct. Uz sa opakujem, ale zatial mi nikto s tymto nepomohol. Nevyznam sa v tom.



Vvsetko, co suvisi s cudzou menou sa uctuje s kurzom z predchadzajuceho dna?

Tada aj pri nahravani fa do evidencie pohladavok a zavazkov v JU (v PU pri zauctovani fa), aj pri uhradach fa a aj pri zapoctoch? Chapem to spravne?

Cely vypis v CZK uctujem s kurzami z predchadzajucich dni? a co VPD na diety v cudzej mene, aj to sa uctuje s kurzom z predchadzajuceho dna?


Ak je dosla fa z ciech vystavena 9.1 a datum dodania 7.1. Tak ju nahodim do evidencie s datumom 9.1 ale s kurzom z 8.1?



Nezalezi ci je fa za tovar alebo sluzby?


Ako je to pri vystaveni vyslej fa v CZK? Datum dodania sluzby 9.1 a datum vystavenia fa 19.1. Pouzijem kurz z 8.1?

Plati to rovnako pre PU aj JU?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

    ciaaa
    Tak ako je to? Nema s tym nikto skusennost?
    Blizi sa termin na DP k DPH, potrebujem vediet akym kurzom prepocitat dosle fa v CZK. Prosim poradte.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, vytahujem temu z archivu. Aj mna by zaujimalo akym kurzom zaradujem faktury v JU, tiez je to kurz predchadzajuceho dna? Je to tak aj pri uhradach? Kde by som to nasla v zakone?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Prosim neviete mi poradit, potrebujem urobit uhrady faktur, faktury som zaradila s kurzom z predch.dna, je to tak aj pri uhrade?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    kamila60 Pozri príspevok
    ...áno, je to tak aj pri úhrade...
    dakujem velmi pekne, ked mozem este, podla akeho zakona a § to je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.