Zavrieť

Porady

Reklamacia notebooku - rozdiel fyzicka/pravnicka osoba

Zdravim,
Mal by som otazku ohladom reklamacie notebooku. Mam NTB ASUS kupovany na firmu. Mesiac pred vyprsanim zaruky bol odoslany do servisu. Tam vymenu konektoru na sluchadla riesili vymenou celej zakladnej dosky.
Nova zakladna doska vydrzala cca 4 mesiace a potom sa pokazila.

Servis mi nechce uznat pravo na reklamaciu ich opravy resp. zaruku na komponent ktory mi vymenili z dovodu ze:
Pri vymene komponentu sa na dany komponent vztahuje zaruka na 2 roky ododna vymeny len pre fyzicke osoby. Pre pravnicke osoby sa zaruka aj na vymenene komponenty konci dnom konca zaruky notebooku.
Je to Pravda? Snazim sa to najst ako je to podlozene zakonom ale zatial bezvysledku.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Z.z. č.250/2007 §18. Žiadna zmienka o právnickej alebo fyzickej osobe, jednoducho zákazník. Pri kúpe tovaru sú právnicka i fyzická osoba vo vzťahu predávajúci-kupujúci. Použi uvedený § a upozorni ich na SOI. Dodaním nového komponentu mu beží 2-ročná záruka (ale len na tento komponent!).

    Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

    Duchanito
    Dakujem za pomoc. Je to CZ servis a u zapadnych susedov je to mozno tak (pozriem si to pre istotu).Pokial som kupoval NTB na Slovensku od SK predajcu tak potom sa ma tyka reklamacia podla SK zakona je tak?

    sinaj je offline (nepripojený) sinaj

    sinaj
    A je to tak aj podľa Obchodného zákonníka § 411-446 ???

    misoft Pozri príspevok
    Z.z. č.250/2007 §18. Žiadna zmienka o právnickej alebo fyzickej osobe, jednoducho zákazník. Pri kúpe tovaru sú právnicka i fyzická osoba vo vzťahu predávajúci-kupujúci. Použi uvedený § a upozorni ich na SOI. Dodaním nového komponentu mu beží 2-ročná záruka (ale len na tento komponent!).

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Ja čo viem tak ked kupujem nb na firmu tak je rok záruka, ak to predavam ďalej FO tak dokupim další rok záruky. Totiž jedno sa riadi obchodným a druhé obcianskym zákonom. Neviem presne ale bude v tom rozdiel.

    sinaj je offline (nepripojený) sinaj

    sinaj
    salvosko Pozri príspevok
    Ja čo viem tak ked kupujem nb na firmu tak je rok záruka, ak to predavam ďalej FO tak dokupim další rok záruky. Totiž jedno sa riadi obchodným a druhé obcianskym zákonom. Neviem presne ale bude v tom rozdiel.
    Vporiatku ale ja som mal na notebooku vyznaženu 2 rocnu zaruku a ani na fakture nebola uvedena ina ani v zarucnych podmienkach takze platila 2 rocna. Na reklamacnom strediku mi tu reklamaciu aj podla otho prijali.... ale ako to teras moze skoncit???? Je moznost vratenia penazi, teda odstupenia od zmluvy(ako je to v obcianskom ze ked je chyba neopravitelna je moznost vratenia penazi alebo vymena za uplne novy ale rovnaky kus)?

    Reklamacia notebooku - rozdiel fyzicka/pravnicka osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.