Zavrieť

Porady

ročný prevod????

1. Dobrý den, chcem sa spýtať ak som urobila ročný prevod vo firme a chcem si vytlačiť súvhau a výsledovku nič mi tam do nej nedáva /za rok 2008/. Neviete v čom je chcyba? a ak ešte potrebujem dohádzať nejaké veci z decembra a mám urobenú ročný prevod dá sa to?
Usporiadat
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
timejka200 Pozri príspevok
1. Dobrý den, chcem sa spýtať ak som urobila ročný prevod vo firme a chcem si vytlačiť súvhau a výsledovku nič mi tam do nej nedáva /za rok 2008/. Neviete v čom je chcyba? a ak ešte potrebujem dohádzať nejaké veci z decembra a mám urobenú ročný prevod dá sa to?
Záleží aký máš softvér
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Po ročnom prevode predsa nemôžu byť v súvahe a výsl. údaje, keďže po ročnom prevode ostane denník prázdny, ostanú len počiat. stavy, neuhr. pohladávky a záväzky... Tlačiť si mala pred prevodom.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a teraz už neviem napraviť joj čo som to spravila síce spravila
teraz údaje do súvahy a výsledovky doplním ako?

2. ak uzatváram rok vytlačím si potrebné veci súvahu, výsledovku tam na niektorom riadku mám výsledok z hosp. tak z toho vypočítam dan tú ešte zaúčtujem a až tak odovzdám na danový úrad však?

3. ak mi nesedí výsledok z hosp. v súvahe a výsledovke neviem kde môže byť chyba? vo výsledovke mi ukazuje o 150tis. viac ako v súvahe ako nájdem chybu? ináč mám Mrp WIN PÚ
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Neplač, všetko sa dá.
Nabudúce si treba zalohovať údaje, ak ani to nemáš, tak si teraz zálohuj a urob si kópiu firmy. Do tej kópie si z "Predvahy" - dúfam, že tu si si stiahla, nahoď konečné výsledky s dátumom k 31.12.2008 a malo by ti urobiť výsledovku aj súvahu. Minulé obdobie (2007) si potom ručne nahoď pri tlačení.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ďakujem a čo ak mi nesedí výsledok hosp. v sävahe a výsledovke? vo výsledovke je tam o 150 tis. viac čo je dosť..neviem ako nájsť chybu!

a prečo v MRP dáva účty 601/2/4 mínusom a takisto aj odberatelov?

dakujem za pomoc
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čo si mám vytlačiť a skon trolovať aby som našla chybu..no bude to asi ťažké...skúsim to prejsť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
musíš to prejsť, skús si pozrieť či si mala správne počiatočné stavy a takisto či si mala zaúčtovanú 431 v priebehi roka, na tomto účte by mala byť k 31.12. nula. Až po prevode MRP na tento účet priradí HV.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže ked ešte nemám urobený ročný prevod tak ked si vytlačím hlavnú knihu tam mi vypisuje zisk..tak z to ho vypočítam dan - tú zaúčtujem a tak vytlačím súvahu a výsledovku..niečo mi má sedieť v súvahe a výsledovke má byť niečo rovnaké

a ešte do danového priznania uvádzam aj odpisy, aj účet 513 ako odpočít. položku

a počula som že nejaké preddavky aj to treba?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vytlač si predvahu, výkaz ziskov a strát a súvahu pred zdanením a takto hľadaj chybu.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem


ak mi vyjde strata neúčtujem o nej však?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
timejka200 Pozri príspevok
dakujem


ak mi vyjde strata neúčtujem o nej však?
Stratu tak isto treba previešť do nového roka, ako zisk.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
timejka200 Pozri príspevok
takže ked ešte nemám urobený ročný prevod tak ked si vytlačím hlavnú knihu tam mi vypisuje zisk..tak z to ho vypočítam dan - Ten zisk musíš najprv upraviť na základ dane, až potom môžeš počítať daň, ktorú treba zaúčtovať.tú zaúčtujem a tak vytlačím súvahu a výsledovku..niečo mi má sedieť v súvahe a výsledovke má byť niečo rovnaké
Rovnaké má byť v oboch hospodársky výsledok
a ešte do danového priznania uvádzam aj odpisy, aj účet 513 ako odpočít. položku O odpisoch účtuješ aj počas roka. Mesačne musíš zaúčtovať účtovné odpisy. Do DP uvedieš daňové odpisy a skúmaš ich rozdiel, ktoré sú vyššie a potom podľa toho postupuješ ďalej. Účet 513 nie je odpočitateľnou položkou, ale pripočitateľnou k účtovnému hosp. výsledku

a počula som že nejaké preddavky aj to treba? Ak máš na mysli platené preddavky na daň z príjmov PO, tak tie si odpočítaš od samotnej daňovej povinnosť. Ak daňová povinnosť je nižšia ako uhradené preddavky, tak ti vznikne pohľadávka voči DÚ. V opačnom prípade povinnosť doplatiť daň


V citáte.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

lenže mne sa nezhoduje hosp. výsledok v súvahe a výsledovke mám tam rozdiel nejakých 1750 Sk vytlačila som si aj predvahu ale neviema ko mám hľadať chybu...
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Vytlač si hlavnú knihu a skontroluj si účet po účte so súvahou a výsledovkou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
timejka200 Pozri príspevok
lenže mne sa nezhoduje hosp. výsledok v súvahe a výsledovke mám tam rozdiel nejakých 1750 Sk vytlačila som si aj predvahu ale neviema ko mám hľadať chybu...
Aj to je možné, že niektorý účet je nesprávne uvedený v súvahe. Mám na mysli trebárs aktívny účet v pasívach, alebo opačne.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no skúsim sa na to pozrieť dúfam že nájdem chybu.

ako by som ju ešte mala nájsť?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak mám DPH v predvahe mínusom čo to znamená a takisto aj odberateľov?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ročný prevod sa robí až ked budem mať zaúčtovanú dan až potom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
timejka200 Pozri príspevok
ak mám DPH v predvahe mínusom čo to znamená a takisto aj odberateľov?
Ak DPH máš minusom, potom si dlžná daňovému úradu, teda podľa posledného priznania ti vznikla povinnosť.

Ak odberateľov máš minusom, to znamená, že ti zaplatili viac ako mali. Teda na účte 311 máš viacej naúčtovaných úhrad, ako vystavené faktúry.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
timejka200 Pozri príspevok
ročný prevod sa robí až ked budem mať zaúčtovanú dan až potom?
Áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať