Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - preplatok

Ahojte,
rada by som sa spytala ako sa postupuje v tomto pripade. Robila som rocne zuctovanie nasmu zamestnancovi za rok 2008 a vysiel mu preplatok 3500 Sk. Je to student ktory ma u nas dohodu ale pocas prazdnin 2008 mal u nas Pracovnu zmluvu na vyssiu mzdu, preto mu vysiel preplatok. Momentalne vzhladom na male mzdy zamestnavatelovi nevychadza odvadzat ziadna dan takze nemam preplatok z coho odpocitat. Mam mu radsej urobit Danove priznanie a DU mu preplatok vrati na jeho ucet, alebo mu preplatok vrati zamestnavatel a ten si ho vyziada od DU ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Pokiaľ Vás ako zamestnávateľa požiadal o ročné zúčtovanie, treba mu preplatok vyplatiť v mzde a následne ho žiadať od Daňového úradu.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    lucluc Pozri príspevok
    Ahojte,
    rada by som sa spytala ako sa postupuje v tomto pripade. Robila som rocne zuctovanie nasmu zamestnancovi za rok 2008 a vysiel mu preplatok 3500 Sk. Je to student ktory ma u nas dohodu ale pocas prazdnin 2008 mal u nas Pracovnu zmluvu na vyssiu mzdu, preto mu vysiel preplatok. Momentalne vzhladom na male mzdy zamestnavatelovi nevychadza odvadzat ziadna dan takze nemam preplatok z coho odpocitat. Mam mu radsej urobit Danove priznanie a DU mu preplatok vrati na jeho ucet, alebo mu preplatok vrati zamestnavatel a ten si ho vyziada od DU ?
    áno preplatok by mu mal vrátiť ZĽ a ten si ho potom v 1/4 prehľade o zrazených daniach, ktorý treba podať do 30.04.2009 vyžiada od DÚ

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    denisie Pozri príspevok
    áno preplatok by mu mal vrátiť ZĽ a ten si ho potom v 1/4 prehľade o zrazených daniach, ktorý treba podať do 30.04.2009 vyžiada od DÚ
    Nesúhlasím. Na základe štvrťročného prehľadu Daňový úrad preplatok nevráti, treba ho žiadať na osobitnej žiadosti.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Farks Pozri príspevok
    Pokiaľ Vás ako zamestnávateľa požiadal o ročné zúčtovanie, treba mu preplatok vyplatiť v mzde a následne ho žiadať od Daňového úradu.
    Alebo si ponížiš preddavkovú daň o preplatky.

    lucluc je offline (nepripojený) lucluc

    lucluc
    Dakujem za pomoc, takze mu to vratim a vyziadam preddavok od DÚ kedze teraz zamestnavatelovi nevychadza platit ziadne preddavky. Je na to nejake specialne tlacivko alebo mam skomponovat sama nejaku ziadost ?

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    lucluc Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc, takze mu to vratim a vyziadam preddavok od DÚ kedze teraz zamestnavatelovi nevychadza platit ziadne preddavky. Je na to nejake specialne tlacivko alebo mam skomponovat sama nejaku ziadost ?
    Nie je na to predpísané tlačivo, treba ´´vymyslieť´´ žiadosť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Farks Pozri príspevok
    Pokiaľ Vás ako zamestnávateľa požiadal o ročné zúčtovanie, treba mu preplatok vyplatiť v mzde a následne ho žiadať od Daňového úradu.
    ak zamestnanec už nie je zamestnancom, ale RZD mu urobíme, tak preplatok pošleme na účet zamestnanca? prejaví sa to v ročnom prehľade až za rok 2009 - predpokladám správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KEJKA Pozri príspevok
    ak zamestnanec už nie je zamestnancom, ale RZD mu urobíme, tak preplatok pošleme na účet zamestnanca? prejaví sa to v ročnom prehľade až za rok 2009 - predpokladám správne?
    Áno, predpokladáš správne.

    Ročné zúčtovanie dane - preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.