Zavrieť

Porady

Problém s napaľovaním DVD

Ahojte, potrebujem stiahnuť fotky z NB.
Na CD mi to ide bez problémov, ale na DVD vôbec. (vypisuje to, že nejde naformátovať disc). Skúšala som rôzne druhy DVD,ale stále to isté,takže v DVD problém nie je.
Skúšala som to cez Nero aj cez Ashampoo-tiež Cd napáli, DVD nie.
Keď vložím DVD tak ho prehrá...
Viete mi prosím poradiť v čom môže byť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Prepac, mozno hlupa otazka, ale je to DVD napalovacka alebo iba DVD-ROM (dokaze DVD citat, ale nie napalovat)?
    Aky je to vyrobca a model?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    DVD jeden krat zapisovacie sa neformatuje. Iba DVD-RAM media.
    Na ake medium sa pokušaš napalovať?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    marko182 Pozri príspevok
    Prepac, mozno hlupa otazka, ale je to DVD napalovacka alebo iba DVD-ROM (dokaze DVD citat, ale nie napalovat)?
    Aky je to vyrobca a model?
    Je to aj DVD napaľovačka,donedávna som napaľovala fotky aj filmy bez problémov.(DVD Super multi DoubleLayer)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    duves Pozri príspevok
    DVD jeden krat zapisovacie sa neformatuje. Iba DVD-RAM media.
    Na ake medium sa pokušaš napalovať?
    To "formátovanie" ma preto udivuje, lebo používam tie isté DVD, ako predtým,ked to napáliť šlo

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem stiahnuť fotky z NB.
    Na CD mi to ide bez problémov, ale na DVD vôbec. (vypisuje to, že nejde naformátovať disc). Skúšala som rôzne druhy DVD,ale stále to isté,takže v DVD problém nie je.
    Skúšala som to cez Nero aj cez Ashampoo-tiež Cd napáli, DVD nie.
    Keď vložím DVD tak ho prehrá...
    Viete mi prosím poradiť v čom môže byť problém?
    Asi máš podobný problém, ako tento poraďák, len tebe odišlo napaľovanie DVD úplne:

    http://www.porada.sk/t103559-dvd-mec...tml#post960567

    Treba poskúšať rôzne disky a ak nič, tak novú mechaniku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    To "formátovanie" ma preto udivuje, lebo používam tie isté DVD, ako predtým,ked to napáliť šlo
    To formátovanie ma neprekvapuje. PC sa totiť správa presne takto - mechanika zistí, že má nejaké médium v sebe, ale nevie ho prečítať, preto prvú možnosť, ktorú ponúkne je formátovanie média. V tomto kroku nevie, čo je to za typ média, lebo keby to bolo DVD-RAM, tak to možno naformátuje v pohode.

    Takže problém je v tom, že DVD médiá nevie vôbec prečítať.

    Ak máš DVD-RAM, skús to tam dať a naformátovať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chobot Pozri príspevok
    Asi máš podobný problém, ako tento poraďák, len tebe odišlo napaľovanie DVD úplne:

    http://www.porada.sk/t103559-dvd-mec...tml#post960567

    Treba poskúšať rôzne disky a ak nič, tak novú mechaniku.
    Skúšala som rôzne disky,stále to isté...
    Pred reklamáciou som sa teda chcela presvedčiť,či problém nie je niekde inde.
    Len ma hnevá a nejde mi do hlavy, že na dvoch nových NB (asus) odišla do roka DVD mechanika...

    Takže budem reklamovať.
    Ďakujem všetkým za rady!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    arizona Pozri príspevok
    Skúšala som rôzne disky,stále to isté...
    Pred reklamáciou som sa teda chcela presvedčiť,či problém nie je niekde inde.
    Len ma hnevá a nejde mi do hlavy, že na dvoch nových NB (asus) odišla do roka DVD mechanika...

    Takže budem reklamovať.
    Ďakujem všetkým za rady!
    Mechaniky sú veľmi citlivé zariadenia a v notebookoch to platí dvojnásobne, lebo sú stále vystavené otrasom. Preto nie je nezvyčajné, keď prestanú fungovať - tam stačí, aby sa lúč vychýlil o pár stupňov a už je problém s čítaním diskov.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Som tu opäť so svojim starým problémom
    Hoci oba NB boli v servise,vrátili sa s tým, že vymenili DCD,CD mechaniku,ani jeden nenačíta CD,DVD.
    PC sa naďalej správa,tak ako predtým-t.j. žiadna takáto "mechanika" neexistuje. Skúsila som prehrať DVD aj cez externý HDD...žiadna reakcia

    Poradíte niekto,v čom môže byť chyba?

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    A čo ti povedali v servise? Tam im to fungovalo? Neváhaj a vráť im to znovu. To nemusí byť len chyba mechaniky. Takto sa to ťažko posudzuje, ale skús pozrieť do správcu systému, či je všetko nainštalované, ako má. Možno je chyba v ovladačoch. Skús a uvidíš. Ale ak je to ešte v záruke, určite to reklamuj.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kero64 Pozri príspevok
    A čo ti povedali v servise? Tam im to fungovalo? Neváhaj a vráť im to znovu. To nemusí byť len chyba mechaniky. Takto sa to ťažko posudzuje, ale skús pozrieť do správcu systému, či je všetko nainštalované, ako má. Možno je chyba v ovladačoch. Skús a uvidíš. Ale ak je to ešte v záruke, určite to reklamuj.
    V správcovi to vôbec neukazuje.Ovládače - som stiahla nové aktualizácie. Je to v záruke,ale najbližší asus je v Čechách, zase 2 týždne bez NB
    Oni iba poslali k obom dodák, že " vymenená mechanika,prešlo kontrolou OK"
    Aj som im písala, vraj prešetria...doteraz nič.
    Určite to pošlem späť,ale chcela som zistiť, či nerobím chybu niekde ja.
    Dva NB, dve rovnaké chyby,oba po návrate zo servisu v rovnakom (neopravenom? ) stave...nechápem

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    To isté som mal ja kedysi s televízorom. Vozil som ho do servisu skoro denne. Je to otrava, viem. Preto, keď som kupoval NB, kamarát mi poradil, aby som si ani ACER a ani ASUS nekupoval. Ja tomu veľmi neverím. Ak sa má vydariť, vydarí sa a ak sa má pokaziť, pokazí sa aj DELL. Len rozdiel je v servise. DELL ti opravia do 24 hod. AK hovoríš, že je to na oboch NB rovnaké, je to záhada. Chybu by si mohla robiť, keby si bola začiatočník, ale ty s PC pracuješ už dlho a tiež si písala, že si už napalovala média, tak sa mi nezdá, že by si ty robila niekde chybu, keď si ju neurobila pred časom. Neostáva mi, len ti držať palce.

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    no možno by som ako posledne riesenie skusil zalohu udajov cez usb kluc na inom pc a naformatovat vsetko od znovu instalovat windows - ked som v koncoch zabera to - len si nezabudni zazalohovat svoje udaje

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    seat Pozri príspevok
    no možno by som ako posledne riesenie skusil zalohu udajov cez usb kluc na inom pc a naformatovat vsetko od znovu instalovat windows - ked som v koncoch zabera to - len si nezabudni zazalohovat svoje udaje
    Minulý týždeň som dala NB preformátovať,všetko je nanovo nainštalované.
    Nepomohlo . Ale díky za ochotu

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Zdravím, Arizona, zkus to DVD načíst v programu IsoBuster, pokud to nenačte, bude zřejmě ta mechanika špatná a je to na novou reklamaci.
    Měla jsem před časem stejný problém, dělalo mi to i po výměně mechaniky (jednalo se teda o stolní PC) a tvrdili mi, že je špatný nosič, ne mechanika. Nakonec jsem si zavolala domů kamaráda, který pracuje u servisní služby, ten mi mechaniku vyměnil přímo doma a ejhle, najednou fungovala jak má
    Držím ti palce, aby to bylo brzo v pořádku
    http://www.rony.dobrodruh.net/isobuster

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.