Zavrieť

Porady

príjemka vs. skonto na prelome rokov

pekny vecer..prestudovala som celu poradu a neviem si dat rady, preto vas skusenejsich prosim o pomoc..
firma dostala fa z ciech za tovar, este v r. 2008...na zaklade prepoctu som uskutocnila samozdanenie, vystavila prijemku tovaru na sklad..avsak, na fa bolo uvedene skonto v pripade platby do 31.1..a na moje nestastie, platba sa uskutocnila do stanoveneho datumu a tak mam problem ..a sice s prijemkou, co urobit, nakolko je vystavena este podla povodnej sumy faktury..dobropis ku skontu mam az s datumom 2.2.2009..dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    nie su predane, vsetko mi ostalo na sklade..takze k 31.12.08 v povodnom oceneni,a az v r. 2009 datumom, kedy sa uplatnilo skonto a obdrzal dobropis, to upravim cez cenovu odchylku?

    ono prijemku este mozem upravit, rok nemam uzavrety, ale neviem, ci si to mozem dovolit z titulu, ze to bola skutocnost zistena po 31.12...a teda aj zavazok povodny upravim az v 2009tom..

    dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Na základe § 22 postupov účtovania v PU

    (6) Súčasťou ocenenia zásob sú zľavy z ceny. Zľava z ceny poskytnutá k už predaným alebo spotrebovaným zásobám sa účtuje ako zníženie nákladov na predané alebo spotrebované zásoby. Za zľavu z ceny sa nepovažuje nepeňažné dodanie iného druhu ako je prijatý tovar, výrobok alebo služba, ktorý sa účtuje podľa § 33 ods. 4 alebo podľa § 78 ods. 4.

    Ak sa nedá opraviť príjemka, ...
    a ak sú zásoby predané, naúčtuješ na 504.

    Ak to nie je ešte predané naúčtuj napr. na cenové odchýlky (132xx). Tie by sa mali na konci roku rozpustiť v pomere k predanému tovaru (alebo spôsobom určeným vo vp. predpise.)

    junior78 je offline (nepripojený) junior78

    junior78
    Ahojte
    Vedeli by ste poradiť? Firma vystavila FA v decembri 2011 a má zmluvu s odberateľom o úhradách so skontom. Fa boli uhradené 01/2012. Môžem v roku 2011 uplatniť daňovo skontá k uvedeným faktúram alebo až v 2012?

    Dakujem
    Katarína Cigánová
    junior78 Pozri príspevok
    Ahojte
    Vedeli by ste poradiť? Firma vystavila FA v decembri 2011 a má zmluvu s odberateľom o úhradách so skontom. Fa boli uhradené 01/2012. Môžem v roku 2011 uplatniť daňovo skontá k uvedeným faktúram alebo až v 2012?

    Dakujem
    Jedná sa zrejme o skonto za skoru uhradu faktury .
    Ak ano - o takomto skonte by som učtovala až momentom uhradenia : nakolko pri dodaní tovaru ešte nevieš , či bude , alebo nebude dodržaná podmienka skoršej úhrady . Na uplatnenie skonta - či už u dodavatela , alebo odberatela by mali písomne dohodnuté podmienky .

    príjemka vs. skonto na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.