Zavrieť

Porady

Návrh na súdne konanie

Dobrý deň, v 09.2008 som sa pri cestovaní MHD preukázal podľa revizóra neplatným cestovným lístkom. Odvtedy mi neprišla žiadna výzva ani upomienka na zaplatenie pokuty 1017 Sk.Dňa 24.02.2009 som v pošte našiel Návrh na začatie konania od advokáta zastupujúceho DPMK. Podľa toho rozsudku mám do 06.03.2009 zaplatiť 82 EUR. Prosím, ako mám ďalej postupovať, ak som žiadnu informáciu, výzvu ani upomienku na zaplatenie pokuty nedostal a či bolo konanie DPMK v súlade s akým zákonom pri riešení tejto situácie? Za odpoveď vopred ďakujem.
S úctou
JS
Naposledy upravil jouri75 : 25.02.09 at 10:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    To je tym, ze v tejto republike su rovni a rovnejsi... Ty ked mas problem, mozes sa sudit aj roky, kym si tvoje podanie na sude vobec niekto vsimne. A niekomu rychly postup bud umozuje nejaky predpis, alebo tam ma inak vyslapanu cestu...

    Nepoviem ti, aky predpis im umoznuje take rychle konanie, ale pocula som uz o tom, ze rovno pride rozhodnutie, medzitym ziadna vyzva, nic. Pises, ze ti prisiel "Navrh na zacatie konania" a dalej uvadzas "rozhodnutie". Asi to este nie je rozhodnutie sudu. Skus sa odvolat, aj ked pravdepodobne to je boj s veternymi mlynmi...

    Návrh na súdne konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.