Zavrieť

Porady

amalgamove plomby v tehotenstve

Som v 8 mesiaci tehotenstva a mam jeden velky zubny kaz. Lekarka mi odporucila urobit vypln zuba - dole amalgam a nan potom bielu plombu. Je amalgam v tehotenstve bezpecny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buganka je offline (nepripojený) buganka

    buganka
    Ja mam dve deti a v prvom tehotenstve som dostala jednu a v druhom dokonca tri amalganove plomby a nemala som žiadny problem ani ja ani deti. Myslim ze nebezpecny je hlavne rontgen - tri roky som bola tehotna alebo som kojila a zubarka mi ho odmietla urobit hoci ma dlhodobo bolel naoko zdravy zub. Potom som vymenila zubara a ten ho rozvrtal, samozrejme bol pokazeny. Pripadne sa skus poradit so svojim gynekologom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    adriana011 Pozri príspevok
    Som v 8 mesiaci tehotenstva a mam jeden velky zubny kaz. Lekarka mi odporucila urobit vypln zuba - dole amalgam a nan potom bielu plombu. Je amalgam v tehotenstve bezpecny?
    Roky rokúce sa plombovalo a amalgánovými plombami a nikto na to nezomrel. Neviem prečo teraz zrazu robia z toho amalgámu takého strašiaka.... Nie je to o nič nebezpečnejšie, ako prechádzka po meste, kde je človek vystavený výfukovým plynom z áut.

    Ale asi viem, prečo sa robí panika okolo tých plomb - tí, čo poukazujú na ich závadnosť zároveň doporučujú biele keramické plomby, ktoré sú drahšie. Môj zubár stále doporučuje na zadné zuby (ktoré pri "úsmeve" nevidno) amalgámové plomby, lebo zabraňujú tvorbe kazu a bile (pod ktorými sa skôr vytvorí kaz - nepôsobia protikazotvorne) dáva len na viditeľné miesta.

    A zuby počas tehotenstva nezanedbávaj, lebo vtedy má telo nedostatok vápnika a zuby sú náchylnejšie na kazy. A kľudne si nechaj spraviť tú amalgámovú plombu.

    amalgamove plomby v tehotenstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.