Zavrieť

Porady

výpočet cenového rozdielu

Dobry den,
prosim o radu pri vypocte cenoveho rozdielu ak :

pociatocny stav 132/002(cenová odchýlka) je : -646 605,-
strana MD je : -1 606 087,-
strana D je : 137 807,-

pociatocny stav 132/001(stav na sklade) je : 9 135 325,-
prirastok na sklade je : 3 767 184,-

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Zrejme ti ide o "rozpustenie" cenovych rozdielov. Chyba tu jeden udaj : vydaj zo skladu. Princip rozpustenia je jednoduchy, kolko % tovaru sa vydalo, tolko % cenovych rozdielov "rozpustis". Odporucam riadne osetrit vo vnutropodnikovej smernici.

    irena249 je offline (nepripojený) irena249

    irena249
    Ospravedlňujem sa, túto informáciu som zabudla napísať. doplňujem:
    výdaj zo skladu 4.087.393,00. ide mi skôr o samotný výpočet OR, nakoľko vďaka veľkému obratovému bonusu na konci roka nám vychádza číslo, ktoré sa nám nepozdáva (aj keď môže byť
    správne). ďakujem

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    MD 132tovar = 9135325+3767189=12902514
    D 132tovar = 4087393
    koef = 4087395/12902514 = 0,3167

    MD 132cr = -646605-1606087-137807 = -2390499
    (DAL 132CR 137807 by som ja mala zauctovane na MD minusom, neviem, preco tam mas stranu DAL, prever, ja som to pre potreby vypoctu musela brat ako MD minusom)
    D 132CR = -757071

    cize cenovy rozdiel k vyskladnenemu tovaru je -757071

    ALE vela zavisi od toho, o mas na tych cenovych rozdieloch zauctovane a ci to naozaj podla VNP smernice budes pocitat takymto koeficientom.

    irena249 je offline (nepripojený) irena249

    irena249
    ďakujem, vyšlo nám to tiež takto, potešila som sa. keď sme robili kontrolný výpočet na ročnej báze, nesadli sme na súčet mesačných a zatiaľ nevieme prečo. nemá niekto podobnú skúsenosť? mesačné účtovania sme pri kontrolnom výpočte samozrejme nebrali do úvahy a všetky vstupy sedia. (

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Teoreticky by NUMERICKY SUCET vsetkych mesacnych zuctovani mal dat rocny. Treba dat pozor aky beries v jednotlivych mesiacoch "pociatocny stav".
    Za pociatocny stav vzdy ber konecny zostatok uctu 132tovar z predchadzajuceho mesiaca, do vzorca len mesacny obrat MD a D.
    Detto u 132cr. Ide o to, aby sa ti obraty viacerych mesiacov nekumulovali a vzdy pocitaj koeficient len z mesacnych obratov (tiez nekumulovat).

    výpočet cenového rozdielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.