Zavrieť

Porady

dôchodca a PN

Dobrý deň! Môže dôchodca, ktorý je zamestnaný na pracovnú zmluvu na dobu určitú ísť na PN? Odvody povinné okrem IP a PvN si platí.
Ďakujem za odpoveď !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    silviad Pozri príspevok
    Dobrý deň! Môže dôchodca, ktorý je zamestnaný na pracovnú zmluvu na dobu určitú ísť na PN? Odvody povinné okrem IP a PvN si platí.
    Ďakujem za odpoveď !
    A prečo by nemohol? Prvých 10 KD mu preplatíte náhradu príjmu za DPN.

    hotbell je offline (nepripojený) hotbell

    hotbell
    Dobrý deň,

    pracovný pomer poberateľa starobného dôchodku skončil 31.03.2009. Od 01.04.2009 je práceneschopný. Má nárok na výplatu nemocenskej dávky zo sociálnej poisťovne?
    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    hotbell Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracovný pomer poberateľa starobného dôchodku skončil 31.03.2009. Od 01.04.2009 je práceneschopný. Má nárok na výplatu nemocenskej dávky zo sociálnej poisťovne?
    Ďakujem
    má, veď bol nemocensky poistený

    hotbell je offline (nepripojený) hotbell

    hotbell
    ale nie je už zamestnancom a podľa § 32 ods. 5 zákona o sociálnom poistení cit.: ochranná lehota zaniká dňom, od ktorého má poistenec nárok na výplatu starobného dôchodku, PSD alebo ID

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Dobrý deň, chcela by som sa uistiť. Zamestnanec poberateľ starobného dôchodku má nárok na preplatenie PN iba prvých 10 dní od zamestnávateľa a potom už PN neodosielam na sociálnu poisťovňu /nemá nárok na ďalšie vyplácanie PN/?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ale áno, má nárok. Však si platí nemocenské poistenie rovnako, ako všetci ostatní zamestnanci.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    margaretka71 Pozri príspevok
    Ale je to poberateľ starobného dôchodku.
    Ale ak si platí odvody do NP, tak nárok na náhradu príjmu a nemocenské od SP má.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Ďakujem, že ste ma vyviedli z mylnej informácie. Niekde som počula, že dôchodcovia majú nárok iba na tých 10 dní a dosť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    margaretka71 Pozri príspevok
    Ďakujem, že ste ma vyviedli z mylnej informácie. Niekde som počula, že dôchodcovia majú nárok iba na tých 10 dní a dosť.
    Bolo v platnosti aj to, vtedy si ale neplatili odvody, ale už to neplatí, teraz ich odvádza aj dôchodca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.