Zavrieť

Porady

nahrada za skolenie

dobry den,
chcela by som sa spytat na takuto otazku

som ukolovo platena (resp. od vykonu) a bola som vyslana zamestnavatelom na 3 dni na skolenie.. na moju otazku ako mi to bude preplatene mi nevedel odpovedat a ja vlastne teraz neviem ci za 3 dni budem mat nulovy prijem, alebo ci je nejak stanovene ako mi to bude uhradene..

vie mi niekto poradit?
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lirael23 Pozri príspevok
    dobry den,
    chcela by som sa spytat na takuto otazku

    som ukolovo platena (resp. od vykonu) a bola som vyslana zamestnavatelom na 3 dni na skolenie.. na moju otazku ako mi to bude preplatene mi nevedel odpovedat a ja vlastne teraz neviem ci za 3 dni budem mat nulovy prijem, alebo ci je nejak stanovene ako mi to bude uhradene..

    vie mi niekto poradit?
    vdaka
    pravdepodobne použije zamestnávateľ priemernú hod. mzdu

    Vzdelávanie zamestnancov
    § 153



    Zamestnávateľ sa stará o prehlbovanie kvalifikácie zamestnancov alebo o jej zvyšovanie. Zamestnávateľ prerokuje so zástupcami zamestnancov opatrenia zamerané na starostlivosť o kvalifikáciu zamestnancov, jej prehlbovanie a zvyšovanie.


    [hore]§ 154


    (1) Zamestnancovi, ktorý vstupuje do pracovného pomeru bez kvalifikácie, zabezpečuje zamestnávateľ získanie kvalifikácie zaškolením alebo zaučením. Po skončení zaškolenia alebo zaučenia vydá o tom zamestnávateľ zamestnancovi potvrdenie.

    (2) Zamestnávateľ je povinný rekvalifikovať zamestnanca, ktorý prechádza na nové pracovisko alebo na nový druh práce, alebo na spôsob práce, ak je to nevyhnutné najmä pri zmenách v organizácii práce alebo pri iných racionalizačných opatreniach.

    (3) Zamestnanec je povinný sústavne si prehlbovať kvalifikáciu na výkon práce dohodnutej v pracovnej zmluve. Prehlbovanie kvalifikácie je aj jej udržiavanie a obnovovanie. Zamestnávateľ je oprávnený uložiť zamestnancovi zúčastniť sa na ďalšom vzdelávaní s cieľom prehĺbiť si kvalifikáciu. Účasť na vzdelávaní je výkonom práce, za ktorý patrí zamestnancovi mzda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.