Zavrieť

Porady

storno prijatého preddavku

Dobrý deň poraďáci,
môžem urobiť storno preddavku, ktorý bol zaúčtovaný v r.2007 ako prijatý do pokl. ale v skutočnosti vôbec prijatý nebol? nebola odvedená ani DPH. Prevzala som účto jednej firmy a zdá sa mi to "holý" nezmysel, ibaže na účte 324 mám stále tú sumu "prijatého preddavku", majiteľ tvrdí,že ten preddavok prijatý nebol len ho predchádzajúca účtovníčka skôr zaúčtovala a už to nedotiahla do konca. Ako sa mám z toho kruhu dostať? Prosím o radu.
Veľká vďaka.
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    môžem urobiť storno preddavku, ktorý bol zaúčtovaný v r.2007 ako prijatý do pokl. ale v skutočnosti vôbec prijatý nebol? nebola odvedená ani DPH. Prevzala som účto jednej firmy a zdá sa mi to "holý" nezmysel, ibaže na účte 324 mám stále tú sumu "prijatého preddavku", majiteľ tvrdí,že ten preddavok prijatý nebol len ho predchádzajúca účtovníčka skôr zaúčtovala a už to nedotiahla do konca. Ako sa mám z toho kruhu dostať? Prosím o radu.
    Veľká vďaka.
    Lenka
    A ako potom robili inventarizáciu pokladne, to im peniažky nechýbali, či naúčtovali manko?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Tweety Pozri príspevok
    A ako potom robili inventarizáciu pokladne, to im peniažky nechýbali, či naúčtovali manko?
    To netuším Maji, bola som postavená pred hotovú vec, a teraz to ľutujem. Potrebovala by som to nejak stornovať,len neviem oproti akému účtu, keď v skutočnosti vlastne nič neprebehlo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lenka1979 Pozri príspevok
    To netuším Maji, bola som postavená pred hotovú vec, a teraz to ľutujem. Potrebovala by som to nejak stornovať,len neviem oproti akému účtu, keď v skutočnosti vlastne nič neprebehlo.
    A mali to zaúčtované cez pokladňu takto? 221 211/324, ak áno, urobila by som opravu účtovania.
    Naposledy upravil Tweety : 26.02.09 at 09:49

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Tweety Pozri príspevok
    A mali to zaúčtované cez pokladňu takto? 221/324, ak áno, urobila by som opravu účtovania.
    Mali to urobené presne tak ako píšeš,len nie 221 ale 211. Ale ako mám urobiť tú opravu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Mali to urobené presne tak ako píšeš,len nie 221 ale 211. Ale ako mám urobiť tú opravu?
    Áno, veď pokladňa je 211, urob opravu účtovania. použiješ rovnaké účty: 324/211, alebo MD 211 mínusom a DAl 324 mínusom, záleží od programu.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    [quote=Tweety;964448]Áno, veď pokladňa je 211, urob opravu účtovania. použiješ rovnaké účty: 324/211, alebo MD 211 a DAl 324 mínusom, záleží od programu.[/quote
    Ďakujem Majka veľmi pekne...

    storno prijatého preddavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.