Zavrieť

Porady

nezrazana dan

Dobry den, chcem sa opytat co mozem mat z toho, ked sa mi stalo, ze prechodom na novy rok 2008 mi v programe neumyselne prehodilo u jednej zamestankyne ze sa jej cely rok nezrazala dan, nevsimla som si to, a ani jej zamestnavatel si to nevsimol. Ona tiez nepovedala ze by si vsimla ze ma vyssi plat a nema tam dan. V rocnom zuctovani som na to prisla a vysiel jej nedoplatok, ktory jej budem strhavat postupne do konca tohto roka. Mozem z toho nieco mat, keby isla napr. na danovy urad? Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

migelovci Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat co mozem mat z toho, ked sa mi stalo, ze prechodom na novy rok 2008 mi v programe neumyselne prehodilo u jednej zamestankyne ze sa jej cely rok nezrazala dan, nevsimla som si to, a ani jej zamestnavatel si to nevsimol. Ona tiez nepovedala ze by si vsimla ze ma vyssi plat a nema tam dan. V rocnom zuctovani som na to prisla a vysiel jej nedoplatok, ktory jej budem strhavat postupne do konca tohto roka. Mozem z toho nieco mat, keby isla napr. na danovy urad? Dakujem
čo znamená, že sa jej nezrážala daň ? Má dvoch zamestnávatelov a aj u Vás ste jej uplatnili odpoč. položku ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

migelovci Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat co mozem mat z toho, ked sa mi stalo, ze prechodom na novy rok 2008 mi v programe neumyselne prehodilo u jednej zamestankyne ze sa jej cely rok nezrazala dan, nevsimla som si to, a ani jej zamestnavatel si to nevsimol. Ona tiez nepovedala ze by si vsimla ze ma vyssi plat a nema tam dan. V rocnom zuctovani som na to prisla a vysiel jej nedoplatok, ktory jej budem strhavat postupne do konca tohto roka. Mozem z toho nieco mat, keby isla napr. na danovy urad? Dakujem
Daň musíte DÚ zaplatiť, a zamestnankyňa ju musí do konca roka vyrovnať.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

ma jedneho zamestnavatela. Je na predcasnom dochodku. Ale nejakou chybou programu jej to dan nezrazalo vobec. Nechapem ako sa to mohlo stat, ale stalo sa. Teraz jej celu dan zratalo a musi ju vratit. A vyrovnam jej ju do konca rok. Ale mozem z toho ja nieco mat? Lebo sa mi vyhraza ze to len tak nenecha.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

migelovci Pozri príspevok
ma jedneho zamestnavatela. Je na predcasnom dochodku. Ale nejakou chybou programu jej to dan nezrazalo vobec. Nechapem ako sa to mohlo stat, ale stalo sa. Teraz jej celu dan zratalo a musi ju vratit. A vyrovnam jej ju do konca rok. Ale mozem z toho ja nieco mat? Lebo sa mi vyhraza ze to len tak nenecha.
A prečo to nechala počas celého roka tak? Ak dostávala príjem, ktorý podliehal dani, a ona neplatila preddavky na daň, teraz musí ten rozdiel medzi NČ a daňovou povinnosťou vrátiť. Bohužiaľ, iná cesta nie je.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

migelovci Pozri príspevok
ma jedneho zamestnavatela. Je na predcasnom dochodku. Ale nejakou chybou programu jej to dan nezrazalo vobec. Nechapem ako sa to mohlo stat, ale stalo sa. Teraz jej celu dan zratalo a musi ju vratit. A vyrovnam jej ju do konca rok. Ale mozem z toho ja nieco mat? Lebo sa mi vyhraza ze to len tak nenecha.
Čiže si jej uplatnila NČZD, na ktorú nemá nárok. Na to je práve RZD - vyjde jej nedoplatok, ktorý musí uhradiť. /aj keď to bola "technická" chyba zamestnávateľa/
Čo z toho môžeš mať ty ? Penále za neskorú úhradu dane na DU - penále do 500 sk /prepoč. na € sa nevyrubujú.
Ak daň do konca roka neuhradí, treba nedoplatok nahlásiť na daňový úrad
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

No vsak to - to som vysvetlovala aj ja jej. Neviem preco to tak nechala. Ona si to cely rok nevsimala a bola rada ze ma viac penazi a nepovedala ani slovo. A ja som si to pri tolkych ludoch nemala ako vsimnut.. ze tam ma o par korun viac.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

migelovci Pozri príspevok
No vsak to - to som vysvetlovala aj ja jej. Neviem preco to tak nechala. Ona si to cely rok nevsimala a bola rada ze ma viac penazi a nepovedala ani slovo. A ja som si to pri tolkych ludoch nemala ako vsimnut.. ze tam ma o par korun viac.
Ale dalo sa to ustriehnuť, už len pri jednoduchej veci, ako je výplatná páska.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

aha takze mozem mat penale za to ze som jej nestrhavala preddavky na dan mesacne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

migelovci Pozri príspevok
No vsak to - to som vysvetlovala aj ja jej. Neviem preco to tak nechala. Ona si to cely rok nevsimala a bola rada ze ma viac penazi a nepovedala ani slovo. A ja som si to pri tolkych ludoch nemala ako vsimnut.. ze tam ma o par korun viac.
Nerieš teraz či si to všimla alebo nevšimla. Jednoducho je tam nedoplatok dane, ktorý musí do konca roka uhradiť daňovník = zamestnanec. Prípadné penále znášaš ty, určite to nebude veľa.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

hej, je vela moznosti ako sa to mohlo zistit, pasky kontroluje personalistka, jednoducho sa stalo ze si to nevsimol nikto z nas a ona sa teraz vyhraza. Ale zaplatit to zaplati - ina moznost ani nie je.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

dakujem za rady a info co ma moze cakat
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

migelovci Pozri príspevok
hej, je vela moznosti ako sa to mohlo zistit, pasky kontroluje personalistka, jednoducho sa stalo ze si to nevsimol nikto z nas a ona sa teraz vyhraza. Ale zaplatit to zaplati - ina moznost ani nie je.
Ona na tom počas roku iba získala, tak nemá dôvod na vyhrážky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

migelovci Pozri príspevok
hej, je vela moznosti ako sa to mohlo zistit, pasky kontroluje personalistka, jednoducho sa stalo ze si to nevsimol nikto z nas a ona sa teraz vyhraza. Ale zaplatit to zaplati - ina moznost ani nie je.
čím sa vám vyhráža ?
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

Presne, nema dovod na vyhrazky, lebo cely rok na tom ziskavala. Vyhraza sa ze ona si to preveri u znamych a ze to nenecha iba tak a posunie to dalej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

migelovci Pozri príspevok
Presne, nema dovod na vyhrazky, lebo cely rok na tom ziskavala. Vyhraza sa ze ona si to preveri u znamych a ze to nenecha iba tak a posunie to dalej.
Nechaj ju, nech si to preverí, zistí len to, že daň musí vrátiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

migelovci Pozri príspevok
Presne, nema dovod na vyhrazky, lebo cely rok na tom ziskavala. Vyhraza sa ze ona si to preveri u znamych a ze to nenecha iba tak a posunie to dalej.
Žiadosť o RZD podala v termíne sama alebo to bola tvoja "iniciatíva"?
Lebo ak by sama nepodala žiadosť o RZD, vydáš jej potvrdenie o zdan.mzde a sama si musí podať do 31.3.09 DP a zaplatiť daň - bez ohľadu na chybu zamestnávateľa.
Takže možno si jej podala "prst" a stiahla ti "celú ruku" - čo sa týka termínu na uhradenie nedoplatku cez zamestnávatela na tom len získa.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

migelovci Pozri príspevok
Ale nejakou chybou programu jej to dan nezrazalo vobec.

Povedala by som, že nielen chybou programu . A možno je v tom program celkom nevinne.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

Ziadost si podala sama, este dokonca v januari, co ostatni urobili az vo februari. Takze mas pravdu, ziska tym.
0 0
migelovci migelovci

migelovci je offline (nepripojený) migelovci

Paula Pozri príspevok
Povedala by som, že nielen chybou programu . A možno je v tom program celkom nevinne.
nechapem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Už nie raz a nielen v rámci miezd bolo povedané : Neúčtuje program, ale účtovník. Takže je na mieste aj kontrola účtov, resp. výpočtov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať