Zavrieť

Porady

Daň.priznanie a skončenie podnikania

Ahojte Poraďáci , kto mi vie poradiť čo mám urobiť s dlhodobým nedoodpisovaným majetkom pri skonční podnikania? SZČO skončila v 8/08 podnikanie v dlhod.majetku jej ostalo auto kúpené v 2006 takže sa uplatnili len 2 rok odpisov.Jasne že ho teraz bude používať na súkr.účely . Čo s tým teraz ? A ako sa budú dávať účtovné výkazy/záv.a pohľ., príjmy a výdavky/ len mimoriadne ku skončeniu podnikania ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Majetok sa na základe ukončenia živnosti vyradí len na karte HIM.
    Čo to znamená mimoriadne ku skončeniu?

    Výkaz MaZ - bude nulový a budú za obdobie, keď bola živnosť.

    Ja by som potrebovala poradiť, či sa úprava základu dane o neuhradené pohľadávky a záväzky účtujú v peň denníku alebo sa len uvádzajú v DP. Ide o to, že keď ich zaúčtujem, tak bude výkaz MaZ iný ako tabuľka 1 v DP. - ako je to správne???

    99Bejka je offline (nepripojený) 99Bejka

    99Bejka
    Ja som úpravu urobila len v daňovom priznaní na strane 4 riadky 40 alebo 41,podľa potreby.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Aj ja to mám v pláne takto urobiť, no najradšej by som bola, keby niekto povedal, že je to správne. V postupoch som zatial nevedela nič nájsť.

    Daň.priznanie a skončenie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.