Zavrieť

Porady

Priznanie predčasného dôchodku

Vážení kolegovia, potrebujem poradiť s takýmto problémom.
Zamestnankyňa požiadala o predčasný starobný dôchodok v novembri minulého roka. Dnes mi priniesla rozhodnutie zo SP o priznaní dôchodku
od 1. decembra 2008. Ako mám teraz postupovať, keď už bola vyplatená mzda a zaplatné odvody za 12/08 aj za 1/09 ako riadnej zamestnankyni a nie ako dôchodcovi? Treba jej spätne prepočítať mzdu aj odvody a tieto rozdiely vyrovnať? Ja vôbec neviem, čo v takomto prípade, poraďte mi, prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkage je offline (nepripojený) lenkage

    lenkage
    ja som mala tiež teraz taký problém, vyriešila som ho tak, že som jej vypočítala novú mzdu, poslala som opravný výkaz do sp, rozdiel som jej ztrhnem z najbližšej výplaty...

    silviTAP je offline (nepripojený) silviTAP

    silviTAP
    ja som mala tento problém minulý rok a spravila som to tak, že odvody, ktoré predčasný dôchodca neplatí (ale ja som ich odviedla) som spätne spočítala a pri najbižších odvodoch som ich odrátla t.j. do mes. výkazu na SP treba uviesť VZ aj odvody s mínusovým znamienkom

    Priznanie predčasného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.