Zavrieť

Porady

Vypĺňanie vyhlásenia

Dobrý deň, prosím Vás, je nejaká smernica alebo poučenie ako vypĺňať vyhlásenie k dani z príjmov. Totižto menila som zamestnanie v priebehu mesiaca - v prvej práci som končila k 22. 1., do nového zamestnania som nastúpila 23. 1. Vyhlásenie som podpísala v novom zamestnaní s dátumom 1. 2. Avšak naša mzdárka mi uplatnila nezd. položku už v januári. Keď som ju upozornila na to, že som podpísala vyhlásenie s dátumom 1. 2., ohradila sa, že som zle vypísala vyhlásenie, že to som mala v časti III. a IV. vypísať a dátum som mala dať dátum nástupu do zamestnania. Ja si myslím, že nemá pravdu, ale ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    marietav Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, je nejaká smernica nie, nie je dôvod, vo vyhlásení je všetko jasne napísané alebo poučenie ako vypĺňať vyhlásenie k dani z príjmov. Totižto menila som zamestnanie v priebehu mesiaca - v prvej práci som končila k 22. 1., do nového zamestnania som nastúpila 23. 1. Vyhlásenie som podpísala v novom zamestnaní s dátumom 1. 2. Avšak naša mzdárka mi uplatnila nezd. položku už v januári. Keď som ju upozornila na to, že som podpísala vyhlásenie s dátumom 1. 2., ohradila sa, že som zle vypísala vyhlásenie, že to som mala v časti III. a IV. vypísať a dátum som mala dať dátum nástupu do zamestnania. Ja si myslím, že nemá pravdu, ale ak sa mýlim, prosím, opravte ma.
    Ďakujem.
    Mzdárka má pravdu, mala si tak postupovať. V RZD za rok 2009 sa všetko dorovná a vyrovná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Mzdárka má pravdu, mala si tak postupovať. V RZD za rok 2009 sa všetko dorovná a vyrovná.
    Súhlasím a doplním, to vyhlásenie si mala podpísať do konca mesiaca januára, nie až vo februári.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mimochodom na tlačive je na konci oddielu II. zreteľne napísané "vyplní sa pri nástupe do zamestnania"

    K ostatným častiam len toľko, že mzdárka v novom zamestnaní nie je jasnovidec.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula Pozri príspevok
    Mimochodom na tlačive je na konci oddielu II. zreteľne napísané "vyplní sa pri nástupe do zamestnania"
    Najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom nastúpil, tak ako píšem vyššie.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tweety Pozri príspevok
    Najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom nastúpil, tak ako píšem vyššie.

    OK , hlavne, že to "nebol" február .

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    marietav Pozri príspevok
    Prosím, vyjadrite sa, kto môžete. Je to možno trochu "blbá" otázka, ale samú ma zaskočilo, že to niekto aj ináč môže chápať. S kamarátkami - mzdárkami som sa rozprávala a ony obidve nezávisle na sebe mi povedali, že som to dobre vyplnila. Len nemám nijaký oficiálny "papier" na to, že je to dobre...
    Oficiálny papier je to vypísané a podpísané Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti. Nechcem sa zastávať mzdárky, ale niečo povedané ústne môže v tomto hektickom daňovom období zabudnúť. Jednoducho postupovala podľa spomínaného vypísaného Vyhlásenia.

    Vypĺňanie vyhlásenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.