Zavrieť

Porady

Založenie novej firmy v MS3

Prajem dobrý deň. Kúpila som si MS3, predtým MRP PU. Založila som firmu, zadala počiatočné stavy. Ale kde mám zaevidovať faktúry neuhradené z minulých rokov? Do záväzkov a pohladaviek, aby som ich mohla toho roku uhradiť?

Ďakujem. Oxana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    maxipc Pozri príspevok
    Prajem dobrý deň. Kúpila som si MS3, predtým MRP PU. Založila som firmu, zadala počiatočné stavy. Ale kde mám zaevidovať faktúry neuhradené z minulých rokov? Do záväzkov a pohladaviek, aby som ich mohla toho roku uhradiť?

    Ďakujem. Oxana

    Musíš si otvoriť rok predtým , ktorý ideš účtovať napr. účtuješ r 2009tak si otvoríš aj rok 2008 tam si vystavíš DF a OF /ak sú niektoré faktúry čiastkovo hradené tak v zostatkovej cene úhrady alebo v celkovej cene a spravíš na ne i pokladničný výdaj tú čiastkovú úhradu - pre lepšiu evidenciu, aby si vedela koľko bola celková suma faktúry / Otvoríš rok 2009 ale tam nič neúčtuj, ani počiatočné stavy.
    Vykonáš denomináciu agendy a uzávierku a pekne budeš mať neuhradené OF a DF v roku predchádzajúcom/ už prepočítané na €, nahodíš počiatočné stavy samozrejme do r. 2009 a účtuješ.

    Pri uhrádzaní pokladňou, bankou klikneš na variabilný symbol / tri bodky/ a dole si prepneš rok napr. 2008 a tam nájdeš tie neuhradené závazky a pohľadávky. / Tie neuhradené faktúry ak sú aj s predchádzajúcich účtovných období môžeš nahodiť v tom jednom roku napr. 2008 , program sa ťa spýta či naozaj chceš dátum na faktúre aj keď nespadá do účt. roku uložiť, tak len odlikni áno. /

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Rovnako je mozne do minuleho roku (2008) rovno nahrat neuhradene faktury uz prepocitane na €. Potom nebude potrebne nic denominovat, iba vykonat prevod salda.

    maxipc je offline (nepripojený) maxipc

    maxipc
    Ďakujem za odpoveď, ste milé, že ste reflektovali. Už som si to našla v príručke k programu MS3. Prajem pekný deň.
    Oxana.

    maxipc je offline (nepripojený) maxipc

    maxipc
    Pre datusa:
    známa mi požičiala knihu, ktorú má k MS3, taku modrú, a na strane 128- počiatočný stav salda dole je upozornenie.
    Do založeného roku 2008 som nahádzala všetky staré DF,OF, ale som prepočítala na euro. Aj DPH povinosť cez ID,... potom som dala v uzávierkových operáciách prevod salda, pokladňu a BU som nahodila cez nástroje(hore na lište) zoznamy,bankové učty a pokladnice tiež v eurách, denomináciu som nerobila

    Založenie novej firmy v MS3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.