Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy DoVP

aké zrážky zo mzdy robí zamestnávateľ zamestnancovi, ktorý pracuje na "dohodu"? Keď zamestnanec zarobí v skutočnosti viac ako 106,22 € (3200,-Sk) za mesiac, ale potvrdenie o príjme kôli uradu práce vystaví len na "potrebnu sumu", vie si to sociálna poisťovňa spätne nejak overiť, resp, zostiť takýto podvod? Ako môžu mojho zamestnávatela postihnúť? alebo môžem mať z toho problém aj ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    matoaudi Pozri príspevok
    aké zrážky zo mzdy robí zamestnávateľ zamestnancovi, ktorý pracuje na "dohodu"? Keď zamestnanec zarobí v skutočnosti viac ako 106,22 € (3200,-Sk) za mesiac, ale potvrdenie o príjme kôli uradu práce vystaví len na "potrebnu sumu", vie si to sociálna poisťovňa spätne nejak overiť, resp, zostiť takýto podvod? Ako môžu mojho zamestnávatela postihnúť? alebo môžem mať z toho problém aj ja?
    Samozrejme, že vie. Overí si to jednoducho cez mesačný výkaz. Ak by ste predložili len potrebnú sumu, bol by to podvod, odhliadnúc od toho, že suma, ktorú uvádzaš( 32OO), už neplatí.

    matoaudi je offline (nepripojený) matoaudi

    matoaudi
    takže ma vyradia z UP - budem musieť vrátiť podporu a čo ešte?
    koľko je aktuálna suma?
    Naposledy upravil matoaudi : 26.02.09 at 18:21

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    matoaudi Pozri príspevok
    takže ma vyradia z UP - budem musieť vrátiť podporu a čo ešte?
    doplatiť zdravotné poistenie ako samoplaitel

    matoaudi je offline (nepripojený) matoaudi

    matoaudi
    Jednalo sa o mesiace November, December 2008 , takže ked ma spätne, alebo ako vyradia z evidencie, budem
    musieť vrátiť vlastne podporu za 4 mesiace N,D2008 a J,F 2009

    zrážky zo mzdy DoVP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.