Zavrieť

Porady

List zo socialky

Rad by som sa opytal.Zo socialnej poistovne mi dosiel do schranky list, v ktorom ma vyzyvaju na vyrovnanie dlhu z minuleho roka a to do 10 dni, inak to budu vymahat.Nezdrziavam sa v mieste trvaleho bydliska,rodicia vybrali list zo schranky.Uhradu chcem uhradit, avsak potrebujem este zo 2 tyzdne casu navyse.Pytam sa teda ako mi dokazu, ze som list prebral, ked nedosiel doporucene? Socialka to takto robieva casto? Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    comby Pozri príspevok
    Rad by som sa opytal.Zo socialnej poistovne mi dosiel do schranky list, v ktorom ma vyzyvaju na vyrovnanie dlhu z minuleho roka a to do 10 dni, inak to budu vymahat.Nezdrziavam sa v mieste trvaleho bydliska,rodicia vybrali list zo schranky.Uhradu chcem uhradit, avsak potrebujem este zo 2 tyzdne casu navyse.Pytam sa teda ako mi dokazu, ze som list prebral, ked nedosiel doporucene? Socialka to takto robieva casto? Dakujem za odpoved.
    Prečítaj si tento blog a pochopíš ako funguje doručovanie.
    http://huran.blog.sme.sk/c/184286/Ci...ie-ukonov.html

    Podľa môjho názoru SP doručuje podobné veci buď doporučene - alebo do vlastných rúk. Určite nie normálnou poštou. To by veľký význam nemalo.

    Ja osobne ti odporučím navštíviť sociálku a dohodnúť splátkový kalendár. V každom prípade je to lepšie, ako nerešpetkovať výzvu. Splátkový kalendár ti určite upravia na tvoje požiadavky - ale ten už musíš 100% dodržiavať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.