Zavrieť

Porady

Skoncenie prac. pomeru v skusobnej dobe

Dobry vecer alebo pre niektorych uz den :-)
Pred skoro tromi mesiacmi som nastupil do zamestnania a popri tom aj studujem. Teraz mi to s casom nevychadza a v najblizsej dobe ani nebude a tak by som chcel ukoncit pracovny pomer este v case 3 mesacnej skusobnej doby na co mi ostavaju este cca tri tyzdne.
Chcel by som sa opytat:
1,Moze mi zamestnavatel dat preplatit kurzy, ktore som absolvoval od nastupu do prace, ktore ma mali zaskolit respektive zvysit moju kvalifikaciu, ked to v zmluve nieje uvedene?
2, Ako to bude pokracovat? Myslim, ked skoncite skolu idete sa hlasit na UPSVAR, ale ja budem pokracovat v studiu, ale zamestnavatel uz nebude platit odvody a tym padom budem musiet vybavovat este nejake papierovacky okolo toho, alebo budem rovno pokracovat ako student a odvody automaticky preberie stat?
Blizsie info: Ide o zmluvu na dobu urcitu a plynie mi podla zmluvy trojmesacna skusobna lehota + ako je to v dnesnej dobe zvykom zamestnava ma agentura, ktora ma "prenajima" vyrobnej spolocnosti.
Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    marek_horny Pozri príspevok
    Dobry vecer alebo pre niektorych uz den :-)
    Pred skoro tromi mesiacmi som nastupil do zamestnania a popri tom aj studujem. Teraz mi to s casom nevychadza a v najblizsej dobe ani nebude a tak by som chcel ukoncit pracovny pomer este v case 3 mesacnej skusobnej doby na co mi ostavaju este cca tri tyzdne.
    Chcel by som sa opytat:
    1,Moze mi zamestnavatel dat preplatit kurzy, ktore som absolvoval od nastupu do prace, ktore ma mali zaskolit respektive zvysit moju kvalifikaciu, ked to v zmluve nieje uvedene?
    2, Ako to bude pokracovat? Myslim, ked skoncite skolu idete sa hlasit na UPSVAR, ale ja budem pokracovat v studiu, ale zamestnavatel uz nebude platit odvody a tym padom budem musiet vybavovat este nejake papierovacky okolo toho, alebo budem rovno pokracovat ako student a odvody automaticky preberie stat?
    Blizsie info: Ide o zmluvu na dobu urcitu a plynie mi podla zmluvy trojmesacna skusobna lehota + ako je to v dnesnej dobe zvykom zamestnava ma agentura, ktora ma "prenajima" vyrobnej spolocnosti.
    Dakujem za odpovede.
    K prvej otázke: Keď to nie je zmluvne nikde uvedené, nespísali ste dohodu o zvyšovaní kvalifikácie, nemôžu od teba žiadať náhradu za zaškolenie.
    K druhej otázke: Po skončení zamestnania je potrebné ísť do zdravotnej poisťovne a nahlásiť, že si študentom a v tom prípade bude poistné na zdravotné poistenie za teba odvádzať štát. Iné povinnosti voči úradom nemáš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marek_horny Pozri príspevok
    Dobry vecer alebo pre niektorych uz den :-)
    Pred skoro tromi mesiacmi som nastupil do zamestnania a popri tom aj studujem. Teraz mi to s casom nevychadza a v najblizsej dobe ani nebude a tak by som chcel ukoncit pracovny pomer este v case 3 mesacnej skusobnej doby na co mi ostavaju este cca tri tyzdne.
    Chcel by som sa opytat:
    1,Moze mi zamestnavatel dat preplatit kurzy, ktore som absolvoval od nastupu do prace, ktore ma mali zaskolit respektive zvysit moju kvalifikaciu, ked to v zmluve nieje uvedene?
    2, Ako to bude pokracovat? Myslim, ked skoncite skolu idete sa hlasit na UPSVAR, ale ja budem pokracovat v studiu, ale zamestnavatel uz nebude platit odvody a tym padom budem musiet vybavovat este nejake papierovacky okolo toho, alebo budem rovno pokracovat ako student a odvody automaticky preberie stat?
    Blizsie info: Ide o zmluvu na dobu urcitu a plynie mi podla zmluvy trojmesacna skusobna lehota + ako je to v dnesnej dobe zvykom zamestnava ma agentura, ktora ma "prenajima" vyrobnej spolocnosti.
    Dakujem za odpovede.
    1. aké boli náklady na zvyšovanie kvalifikácie ? V skúšobnej dobe môžeš skončiť PP kedykoľvek. Náhrada nákladov býva predmetom samostatnej zmluvy, ak si nepodpísal so zamestnávateľom Zmluvu o zotrvaní v prac.pomere z dôvodu preplácania nákladov na zvyšovaní kvalifikácie, nemá to na základe čoho požadovať späť.

    2. Chýba podstatná informácia - si študentom denného alebo externého štúdia ?
    veronikasad Pozri príspevok
    1. aké boli náklady na zvyšovanie kvalifikácie ? V skúšobnej dobe môžeš skončiť PP kedykoľvek. Náhrada nákladov býva predmetom samostatnej zmluvy, ak si nepodpísal so zamestnávateľom Zmluvu o zotrvaní v prac.pomere z dôvodu preplácania nákladov na zvyšovaní kvalifikácie, nemá to na základe čoho požadovať späť.

    2. Chýba podstatná informácia - si študentom denného alebo externého štúdia ?
    Som studentom denne studia.

    Za odpovede Vam dakujem :-)

    Skoncenie prac. pomeru v skusobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.