Zavrieť

Porady

Zauctovanie v jednoduchom uct. decembrovej mzdy

Prosim o radu , ci je mozne a ako zauctovanie decembrovej mzdy 2008 do roku 2008, ked datum vyplacania mzdy je nasledujuci mesiac do 15. cize odvody boli poukazane 15.1.2009 z uctu a tiez aj mzda ale ta bola z pokladne. ide o jednoduche uct.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    V jednoduchom účtovníctve to nieje možné. Do výdavkoch idú v roku 2009, teda dňom vyplatenia.
    Naposledy upravil Iwett : 28.02.09 at 21:11

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    martinb78 Pozri príspevok
    Prosim o radu , ci je mozne a ako zauctovanie decembrovej mzdy 2008 do roku 2008, ked datum vyplacania mzdy je nasledujuci mesiac do 15. cize odvody boli poukazane 15.1.2009 z uctu a tiez aj mzda ale ta bola z pokladne. ide o jednoduche uct.
    V jednoduchom účtovníctve o výdavku OVZD účtujete , ak skutočne nastala úhrada .resp. platba . Vo Vašom prípade ten moment nastal v roku 2009 .

    Čiže výdavkom ovplyvňujúcim ZD bude v roku 2009.
    a ak by som vystavil vydavkovy doklad na cistu mzdu na konci decembra bola by to velka chyba nakolko mzdu vyplacam osobne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinb78 Pozri príspevok
    a ak by som vystavil vydavkovy doklad na cistu mzdu na konci decembra bola by to velka chyba nakolko mzdu vyplacam osobne.
    Kedy boli mzdy skutočne vyplatené ? Ak boli v decembri, mal si odviesť aj odvody a bolo by to OK. Alebo by sa ti to takto hodilo pre zníženie základu dane za rok 2008 ?
    samozrejme ze by sa mi to hodilo dat do 2008 preto sa na to pytam
    odvody boli 15.1.2009 a aj mzda sice o par dni skor ale v jan. , ak by som toto bol vedel, ze sa to neda tak zaratat do decembra odviedol by som to v dec., len dostal som informaciu

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    martinb78 Pozri príspevok
    samozrejme ze by sa mi to hodilo dat do 2008 preto sa na to pytam
    odvody boli 15.1.2009 a aj mzda sice o par dni skor ale v jan. , ak by som toto bol vedel, ze sa to neda tak zaratat do decembra odviedol by som to v dec., len dostal som informaciu
    Problém by ale nastal, lebo odvody a daň neboli odvedené v zákonnom termíne po vyplatení mzdy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinb78 Pozri príspevok
    samozrejme ze by sa mi to hodilo dat do 2008 preto sa na to pytam
    odvody boli 15.1.2009 a aj mzda sice o par dni skor ale v jan.
    v tomto prípade je to jasný účtovný prípad roku 2009. Na takéto situácie myslím v decembri a v r. 2008 som skoro všetky výplaty - aj kvoli prechodu na euro, spracovala v decembri a samozrejme klienti ich vyplatili aj uhradili daň a odvody v decembri 2008

    Zauctovanie v jednoduchom uct. decembrovej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.