Zavrieť

Porady

Vsivave slivkove stromy

Neviem, ci som dobre zaradilala temu, ale prosim, skuste mi aj tak poradit. V susedstve nasho RD rastu tri dost stare slivky, ktore su kazdorocne cele zavsivavene. To by mi tak nevadilo, ked to susedovi tak vyhovuje, ale z toho ako vietor pofukuje mam aj ja plnu zahradu vsi, vsivave kvietky, ruze mi uz vyhynuli. Je to dost neprijemne, lebo uz sa to opakuje asi 5-ty rok. Nemozem si nic pekne a dobre dopestovat. Uz sme susedovi dohovarali a jeho odpoved bola, ze tie stromy tam boli skor, ako nas dom, takze, sorry
Potom pride druha faza, dozrievanie sliviek, tie necha na zemi popadane, tam sa kvasia a mi mame zase miliony drobnych musiek plnu zahradu. Je to taky sused - cudak, ale co s nim, poradite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Ja by som to tomu Tvojmu susedovi až tak veľmi nevyčítala. V podstate nerobí nič čo by nebolo v súlade s prírodou. Mala by si do svojej záhradky namiesto trápenia sa so susedom pritiahnuť užitočný hmyz , ktorí si s chuťou zabaští na voškách. V najnovšom záhradkárovi 032009 je vhodná kombinácia rastlín. Taký nechtík, aksamietica, šalvia, materina dúška, rozmarín, levanduľa, a hromada iných Ti urobia radosť nepretržitým kvitnutím a tým, že do záhradky pritiahnu množstvo užitočného hmyzu. Nestačí len sem tam nejaká bylinka a zbytok neproduktívny a umelý trávnatý koberec.
    Ja som si pred pár rokmi založila v jednej časti bylinkovú záhradku. Nasťahovali sa mi do nej dve žabky a o tom množstve lienok, čmeliakov, motýľov ani hovoriť nebudem. V inej časti záhrady som sa snažila dopestovať nejakú tú zeleninu. Žiaľ všetko chutné ako hrášok šalát atď mi požrali slimáky. Za to v bylinkovej sa neocitol ani jeden. V ďalšom roku som pomedzi zeleninu posadila hromadu byliniek a div sa svete, slimáky sa odsťahovali k susedom aj s voškami a inou pliagou. Možno sa ani neodsťahovali, len sa tí moji spoluobyvatelia na nich s chuťou hostia.
    Prajem Ti aby si sa zbavila vošiek a aby sa na Tvojej záhradke všetkému darilo

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Ak by si chcela nejaké bylinky, tak by som Ti v lete niečo mohla poslať, ale lepšie by asi bolo zasadiť ich na jar, aby sa už v lete veselo rozrastali. Pozor však na mätu, tú treba niečim ohraničiť, lebo sa Ti rozrastie úplne všade. Väčšina byliniek tvorí pekné kompaktné trsy, len tá mäta je potvorka.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Potesila si ma s tvoju ponukou a dobrou radou. Skusim si nieco z tych byliniek uz pomaly zhanat na vysadbu a urobit si taky liecivy zahon kvetin. Ak nieco nezozeniem, budem ti velmi povdacna za tvoju pomoc, to by som sa ozvala
    Prajem ti pekny den a uz vela slnecnych dni

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    Nerob jeden záhon, radšej daj bylinky pomedzi iné rastliny, napríklad k ružiam sa nesmierne hodí a chráni ich levanduľa

    Vsivave slivkove stromy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.