Zavrieť

Porady

DM ako zauctovat?

prosim vas ako mam zauctovat majetok (tester anten), ktory ma obstaravaciu cenu 10 000,- teda neodpisuje sa lebo sa odpisuje az od 30 000
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... odpisovať môžeš aj DM s obstarávacou cenou nižšou ako 30 tis. Sk, ak sa účtovná jednotka rozhodne . Inak na 501AE.

    mery29 je offline (nepripojený) mery29

    mery29
    takze môzem ale nemusim a ked v podvojnom uctovnictve tak to zauctujem ako 501/211 ak pokladnou
    nic ine? ziadne zaradenie majetku do uzivania a tak??

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §13 Postupov účtovania
    6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

    (7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.

    mery29 je offline (nepripojený) mery29

    mery29
    Johanka Pozri príspevok
    §13 Postupov účtovania
    6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

    (7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.
    takze to môzem dat kludne ako 501/221
    a dat ho do karty majetok

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Johanka Pozri príspevok
    §13 Postupov účtovania
    6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

    (7) O hmotnom majetkupodľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu9) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako o zásobách.
    mery29 Pozri príspevok
    takze to môzem dat kludne ako 501/221
    a dat ho do karty majetok
    Čítala si podčiarknuté ? Ak nebol zaradený do DHM, účtuješ ako o zásobách na 501. Ak nebol zaradený do DHM - akú kartu chceš vystavovať?

    Pozerala som aj iné Tvoje príspevky. K tejto práci je nevyhnutný prehľad v Postupoch účtovania - nemusíš ich vedieť naspamäť, ale musíš vedieť, kde si čo nájdeš. Nie sú Ti známe ani definície pojmov zo Zákona o účtovníctve a Zákona o dani z príjmov. Môžeme sa tu snažiť poradiť, ale základy musíš vedieť , inak vznikajú rôzne komunikačné problémy .

    mery29 je offline (nepripojený) mery29

    mery29
    tak ja ho môzem zaradit do HM ale nemusim ho dat odpisovat
    dufam ze som to dobre pochopila ked sa ako UJ rozhodnem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mery29 Pozri príspevok
    tak ja ho môzem zaradit do HM ale nemusim ho dat odpisovat
    dufam ze som to dobre pochopila ked sa ako UJ rozhodnem
    Nepochopila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.