Zavrieť

Porady

Poskytnuty dar-majetok

Firma s.r.o. poskytla dalsej firme s.r.o. dar - kamer.snimac bezodplatne podla darovacej zmluvy.V Darovacej zmluve sa sice uvadza zostatkova cena kamer.systemu ale kamer.system bol v r. 2007 plne doodpisovany,v majetku sa uz neeviduje.
Prosim Vas o nazory ako by sa mal takyto poskytnuty dar uctovat u firmy kt. dar poskytla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim,nikto mi nevie poradit,tapam sa tu v mudrych radach,knihach,zakonoch...
    Naposledy upravil Majka : 01.03.09 at 08:57

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    skusim posunut do popredia....fakt som z toho zufala lebo si neviem s tym rady, aky kolvek nazor mi urcite pomoze,dakujeeeem

    erikaha je offline (nepripojený) erikaha

    erikaha
    Majka Pozri príspevok
    Firma s.r.o. poskytla dalsej firme s.r.o. dar - kamer.snimac bezodplatne podla darovacej zmluvy.V Darovacej zmluve sa sice uvadza zostatkova cena kamer.systemu ale kamer.system bol v r. 2007 plne doodpisovany,v majetku sa uz neeviduje.
    Prosim Vas o nazory ako by sa mal takyto poskytnuty dar uctovat u firmy kt. dar poskytla?
    Riadila by som sa v zmysle ustanovenia § 21 ods.2 písm. f ZDP, že zostatková cena hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení darovaním nie je uznaným daňovým výdavkom. Ale uvádzaš, že snímač je v účtovníctve odpísaný , to znamená, že má zostatkovú cenu v účt. 0. Nechápem iba tvoju poznámku , že v majetku sa už neeviduje. Já mám v majetku uvedený všetok ob. majetok aj keď je už odpísaný. Vyraďujem majetok na základe vyraďovacieho protokolu - až v tedy ho ďalej neevidujem.
    V darovacej zmluve by som uviedla zostatkovú cenu kamer. systému skutočnú /účtovnú/ teda 0.
    No na zákl. dar. zmluvy by som z účt. majetok vyradila .
    Neviem či je to správne, ale je to môj názor.
    Naposledy upravil erikaha : 02.03.09 at 10:16

    Poskytnuty dar-majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.