Zavrieť

Porady

Braňova jahodová roláda

4 vajcia, 4 lyžice polohrubej múky, 4 lyžice cukru, prášok do pečiva, tuk a hrubá múka na plech
Plnka : 500 gramov jahôd, 300 gramov husto ušľahanej šľahačky
Vajcia rozklepnme, žĺtky oddelíme od bielkov a z bielkov ušľaháme hustý sneh. Pridáme cukor a šľaháme ďalej. Po lyžiciach striedavo vmiešavame múku s práškom do pečíva a žĺtky. Dobre vyšľahané cesto vlejeme na sillne vymastený a múkou vysypaný alobal položený na plechu, stierkou cesto vyrovnáme a ihneď vložíme do vopred vyhriatej rúry. Pečieme 10 minút, vyberieme a necháme chvíľu dôjsť (1-2 minúty). Cesto prikryjeme utierkou a opatrne zvinieme do roláde. Necháme vychladnúť. Medzitým si uľaháme šľahačku. Šľahačkou potrieme rozvinutú roládu, poukladáme kúsky jahôd a zvinieme. Povrch tieť potrieme a ozdobíme jahodami.
Úspech zaručený.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    bepo
    Muška- ty napečieš a ja donesiem párky s čajom
    Bepo, ak robíš také párky ako ja jahodovú roládu, tak radšej nenos

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Braňo
    4 vajcia, 4 lyžice polohrubej múky, 4 lyžice cukru, prášok do pečiva, tuk a hrubá múka na plech
    Plnka : 500 gramov jahôd, 300 gramov husto ušľahanej šľahačky
    Vajcia rozklepnme, žĺtky oddelíme od bielkov a z bielkov ušľaháme hustý sneh. Pridáme cukor a šľaháme ďalej. Po lyžiciach striedavo vmiešavame múku s práškom do pečíva a žĺtky. Dobre vyšľahané cesto vlejeme na sillne vymastený a múkou vysypaný alobal položený na plechu, stierkou cesto vyrovnáme a ihneď vložíme do vopred vyhriatej rúry. Pečieme 10 minút, vyberieme a necháme chvíľu dôjsť (1-2 minúty). Cesto prikryjeme utierkou a opatrne zvinieme do roláde. Necháme vychladnúť. Medzitým si uľaháme šľahačku. Šľahačkou potrieme rozvinutú roládu, poukladáme kúsky jahôd a zvinieme. Povrch tieť potrieme a ozdobíme jahodami.
    Úspech zaručený.
    No Braňo???????????
    Ty aj pečieš? Keby som bola mladšia, ale móóóc mladšia a slobodná, tak sa ma nezbavíš!

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    ondrejvla
    No Braňo???????????
    Ty aj pečieš? Keby som bola mladšia, ale móóóc mladšia a slobodná, tak sa ma nezbavíš!
    Tak to by bolo takých viac

    Braňova jahodová roláda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.