Zavrieť

Porady

Malé nedoplatky na dani z príjmov zo závislej činnosti

Pán Miháľ môžete mi to potvrdiť alebo vyvrátiť?
Ide o i ročné zúčtovanie miezd- ak vyjde zamestnancovi nedoplatok do 100.- a v prípade, že nechce darovať 2% - TENTO NEDOPLATOK MU NEMUSIM ZRAZIT.
Ak urobím daňové priznanie typu "A", čiže len príjmy zo závislej činnosti a bude mať nedoplatok do 100.-SK tie musí uhradiť??????
Nerozumiem tomu, lebo na daňovom úrade požadujú vyplatiť aj nedoplatok 7.-SK. AKo to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anjelik1112 je offline (nepripojený) anjelik1112

    anjelik1112
    Mám ten istý dotaz. Tiež som čítala, že nedoplatok do 100 Sk sa nevymáha, no na druhejstrane mi dnes na daňovom povedala pracovníčka, že aj nedoplatok 0,23 EUR musím uhradiť. Daňové som si ako FO typu A podávala sama

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    anjelik1112 Pozri príspevok
    Mám ten istý dotaz. Tiež som čítala, že nedoplatok do 100 Sk sa nevymáha, no na druhejstrane mi dnes na daňovom povedala pracovníčka, že aj nedoplatok 0,23 EUR musím uhradiť. Daňové som si ako FO typu A podávala sama
    Pracovníčka DÚ má pravdu. Neuhradiť nedoplatok nemusí do 100,-Sk daňovník len v tom prípade, ak mu bolo vykonané RZD zamestnávateľom. Ak podávaš DP sama, tak nedoplatok musíš uhradiť.

    Malé nedoplatky na dani z príjmov zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.