Zavrieť

Porady

DIČ

Neviem či to presne patrí tu : ak firma nie je platieľom DPH, ale má pridelené osvedčenie (čo dávali DU všetkým) s DIČ je povinná ho mať uvedené všade ? Napr. na fa od mobilu a pod . ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, ale v tom zmysle, že každý subjekt je povinný dávať SVOJE DIČ na dokumentoch, nie je povinný zisťovať DIČ odberateľa (zákon o správe daní...)

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    No ide mi o to, že som ziastila, že toto číslo nemám na fa od T-Mobile, a či som povinná ho tam mať, ak nie som platiteľ DPH , že stačí len IČO

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Evička, na základe novely Zákona o správe daní a poplatkov od 1.1.2005

    Neplatiteľ DPH:
    Ty si povinná na dokladoch Tebou vystavených uvádzať DIČ /faktúry, PPD...a pod./. Tvoj dodávateľ nie je povinný na dokladoch nim vystavených uvádzať Tvoje DIČ.

    Platiteľ DPH:
    Ak je daňový subjekt platiteľom DPH, uvádza na faktúrach /prijatých aj vydaných/ IČpre DPH a nemusí DIČ, ktoré mu pridelil správca dane pri registrácii na daň z príjmov.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    No myslela som si, že to ostáva prakticky "po starom" kedy boli r.č. DIČ ale jeden moj klientík sa oplašil a všade ponnahlasoval DIČ a presviedčal ma že to musí, tak som zneistela.
    Tak Nadi a spol. dík

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Evička, ja som to tiež pooznamovala všetkým dodávateľom. Tí ochotnejší mi to tam píšu a tí neochotnejší nám odpísali, že ani náhodou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.