Zavrieť

Porady

DP typ A - práca GB,Švajčiarsko, SR

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, zamestnanec mi doniesol potvrdenie o príjme za rok 2008 z anglicka, kde je napísaných 4-12/07 a 1/08
Príjem som podelila 10 mesiacmi a vyšiel mi jeden mesiac t.j. január, neviem
akým kurzom ho mám vypočitať - viem, že sa potom vyníma. Ďalej mi doniesol
potvrdenie zo Švajčiarska za mesiac máj 2008, taktiež neviem akým kurzom ho mám prepočítať, tento príjem už nie je z príjmov vyňatý a potom mám už slovenské potvrdenie 6-12/08. Obdobie, ktoré mu chýba má vykryté úradom práce. Ďalším problémom je, že to nie je preložené.


Za všetky príspevky ďakujem.

enyma
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Enyma Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, zamestnanec mi doniesol potvrdenie o príjme za rok 2008 z anglicka, kde je napísaných 4-12/07 a 1/08
    Príjem som podelila 10 mesiacmi a vyšiel mi jeden mesiac t.j. január, neviem
    akým kurzom ho mám vypočitať - viem, že sa potom vyníma. Ďalej mi doniesol
    potvrdenie zo Švajčiarska za mesiac máj 2008, taktiež neviem akým kurzom ho mám prepočítať, tento príjem už nie je z príjmov vyňatý a potom mám už slovenské potvrdenie 6-12/08. Obdobie, ktoré mu chýba má vykryté úradom práce. Ďalším problémom je, že to nie je preložené.


    Za všetky príspevky ďakujem.

    enyma
    Text môžeš preložiť tu http://translate.google.com/translate_t#
    V oboch prípadoch použi najvýhodnejší kurz zo štyroch možností, ktoré ti ponúka § 31 ods. 2 ZDP. Viď http://www.porada.sk/t99164-zakon-o-...2008-a.html#31
    V prípade príjmu z UK ti § 45 ods. 2 možňuje v DP priznať pomernú časť výšky príjmu, zvyšok príjmu mal byť priznaný v DP za rok 2007.

    DP typ A - práca GB,Švajčiarsko, SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.