Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti

Poradi mi niekto prosim???
brat zivnostnik, mi dal za ulohu, vyplnit zamestnancovi potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, o preddavkoch...atd. a ja to este neviem..kurz mzdoveho uctovnictva zacina az o 2 tyzdne...preto sa obraciam na vas..
zamestnanec (nema deti ani manzelku) si podava sam DP pretoze v minulom roku bol niekolko mesiacov zivnostnik a posl. 3 mesiace(10,11,12) bol zamestnaný u brata. Jeho hrubá mzda bola za 10 -8648 SK, za 11 - 8100 SK, za 12 - 8648 SK.
Moja otazka: do riadku 1 Uhrn zuctovanych a vyplatenyhc prijmov mam dat sucet hrubych miezd v jednotl. mesiacoch?cize 8648+8100+8648?
a do riadku 6 nezdanitelna cast na danovnika dam len ciastku za 3 mesiace cize 8208x3 alebo za celych 12 mesiacov cize tych 98 496 SK?
dakujem vopred za vsetky odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    majuska111 Pozri príspevok
    Poradi mi niekto prosim???
    brat zivnostnik, mi dal za ulohu, vyplnit zamestnancovi potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, o preddavkoch...atd. a ja to este neviem..kurz mzdoveho uctovnictva zacina az o 2 tyzdne...preto sa obraciam na vas..
    zamestnanec (nema deti ani manzelku) si podava sam DP pretoze v minulom roku bol niekolko mesiacov zivnostnik a posl. 3 mesiace(10,11,12) bol zamestnaný u brata. Jeho hrubá mzda bola za 10 -8648 SK, za 11 - 8100 SK, za 12 - 8648 SK.
    Moja otazka: do riadku 1 Uhrn zuctovanych a vyplatenyhc prijmov mam dat sucet hrubych miezd v jednotl. mesiacoch?cize 8648+8100+8648?
    a do riadku 6 nezdanitelna cast na danovnika dam len ciastku za 3 mesiace cize 8208x3 alebo za celych 12 mesiacov cize tych 98 496 SK?
    dakujem vopred za vsetky odpovede
    zjednodušene povedané riadok 1 je súčet jeho hrubých miezd a nezdaniteľnú čiastku mu dáš len v sume čo si uplatnil u brata. Čiže 3 x 8208

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Dobrý deň, nechcem zakladať novú tému. Prosím Vás ak mal zamestnanec celý rok iba príjem zdaňovaný zrážkovou daňou, patrí do potrvrdenia o príjmoch za rok 2008 aj decembrový príjem, z ktorého bola odvedená zrážková daň v januári 2009? Dnes som počula, že sa tam nemá takto zdanený príjem uvádzať a ja ho tam dávam. dokonca som takéto potvrdenia už aj odovzdala. Za odpoveď vopred pekne ďakujem.

    Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.