Zavrieť

Porady

pisoťovňa

Dobrý deň!
Potrebujem radu v Alliac spoločnosti som mala poistené auto zrušlila som poistku ,ale bohužiaľ mi neuznali mám im zaplatiť celoročné poistenie ,dohodli sme sa na splátkach ,lenže som invalidná dôchodkyňa a už nevládzem platiť .Potrebujem paragraf pod ,ktorým môžem pýtať odpustenie zvyšnej dlžnej sumy. Ďakujem s pozdravom Lia115.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lia115 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Potrebujem radu v Alliac spoločnosti som mala poistené auto zrušlila som poistku ,ale bohužiaľ mi neuznali mám im zaplatiť celoročné poistenie ,dohodli sme sa na splátkach ,lenže som invalidná dôchodkyňa a už nevládzem platiť .Potrebujem paragraf pod ,ktorým môžem pýtať odpustenie zvyšnej dlžnej sumy. Ďakujem s pozdravom Lia115.
    Taký oparagraf, na základe ktorého by ti odpustili platenie poistného neexistuje.

    uveď bližšie podrobnosti, prečo si vypovedala poistku. Aké poistenie to bolo - povinné zmluvné alebo havarijné?

    Ak to bolo PZP, mala si len túto jednu poistku, alebo po výpovedi si si uzavrela inde poistenie? Lebo PZP musíš niekde platiť, takže ak nestíhaš platiť poistenie PZP, tak nemôžeš stíhať prevádzkovať auto.

    Ak máš ešte niekde inde uzatvorené PZP, tak to druhé nemusíš platiť. Môžeš mať len jednu poistku.

    Uveď viac údajov, takto ti neviem pomôcť.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Porozumela som tak, ze neuznali vypoved, resp. ukoncenie zmluvy. Bud si vypoved podala neskoro alebo nemala vsetky nalezitosti, ktore vypoved ma mat - a na dohodu nepristupili (to ani nerobia, s tym by som nepocitala). Vypoved treba dat pisomne, min. 6 tyzdnov pred zacatim dalsieho poistneho obdobia, kedy sa zmluva automaticky obnovuje. (Vacsina zmluv je takto robena.) Je vhodne si pri podpise zmluvy precitat podmienky zmluvy, vratane vypovednych podmienok.

    Vacsina poistnych zmluv obsahuju klauzulu, ze do 2 mesiacov od poistnej udalosti mozes zmluvu vypovedat. V kazdom pripade akekolvek zmeny ohladom zmluvy treba robit pisomne.

    Ako pise Chobot, tazko ti poistne odpustia. O pripadne splatky ziadaj pisomne, navhrni splatkovy kalendar, ktory si realne schopna dodrziavat.

    Nezabudaj, ze poistovna nie je socialny ustav, ale podnikatelsky subjekt. Skus sa s nimi dohodnut skor, ako pristupia na razantnejsie vymahanie svojej pohladavky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.