Zavrieť

Porady

sukromny ucet na podnikanie

Ahojte,

uz som tuto otazku daval aj na inom fore ale ziadna odpoved:

zacinam s podnikanim a chcem sa poradit. Budem mat zivnost a udajne ako zivnostnik mozem nadalej pouzivat svoj bezny ucet. nemusim si teda otvarat a hlavne platit dalsi ucet specialne pre podnikatelov.

Ake su vyhody/nevyhody tohto riesenia?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    nikde v zákone nie je špecifikované, že SZČO musí mať priamo podnikateľský účet,
    pre lepšiu prehľadnosť by som ale zvolila dva účty, jeden pre vlastné použitie a jeden na podnikanie /môže byť aj osobný nie podnikateľský/

    ZunkaZ je offline (nepripojený) ZunkaZ

    ZunkaZ
    Záleží to aj od toho v akom "rozsahu, objeme" budeš podnikať. My máme vždy ten istý druh služby, nakupujem materiál väčšinou v hotovosti a používam osobný účet. Krásne sa v tom vyznám, nemám žiadny problém.
    )

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Ja osobne tiež uznávam účet, ktorý nemusí byť podnikateľský, ale využíva sa len na podnikanie. Musí byť nahlásený na DÚ a tým pádom by mali naň prichádzať platby týkajúce sa podnikania a taktiež aj výdavky spojené s podnikaním. Pokiaľ sú tam aj iné výdavky, jednak je zlý prehľad o podnikaní, zúčtovanie každej položky je otázne, poplatky nemôžu ísť celé do réžie a pod.
    Už som zažila, že pri kontrole z DÚ sa to len tak-tak obhájilo, keď tam bolo plno iných vecí - ešte aj inkaso za byt a pod.

    sukromny ucet na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.