Zavrieť

Porady

Otazka 2 student dosiahol vek 25

Mam dalsiu otazocku a chcem sa s nou uistit..

Dalsi kolega z prace je student denneho studia a prave dosiahol 25..

Uz vieme ake mal vyhody ako zivnostnik.( aj jeho rodicia aj on ) .. ale teraz prekrocil hranicu dospelosti :-D cize 25

tym padom mu teraz prislo zo SP ze jeho mamka uz nema narok na DB ani na pridavky na dieta..

On ako zivnostnik ma odvadzat ZP nejake peniazky aj napriek tomu z eje student alebo staci na RZZP doplatit ciastku..????

SP je oslobodeny 1. rok..

Dalej ste sa s tym mozno stretli ... co musi vsetko urobit kam ma ist atd.. co je jehou povinostou od 25...

Je pravda ze ak by skoncil zivnost tak moze poberat socialku?? alebo ako to je .. urad prace asi nemoze ked studuje denne.. ale nejake socialne davky musi dostavat ak by nemal zivnost ????

dakujem za odpovede a mozno to nesedi s temou ale aj tak vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

    Duchanito
    mam len ciastkovu odpoved - skusenost kamaratky ...ona ma 25 a studuje denne...ale nepracuje a ono pobera socialne stipko. socialny pripad urcite nie je ...vravela mi ze vsetci jej spoluziaci co maju 25 dostali ..

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    krason Pozri príspevok
    On ako zivnostnik ma odvadzat ZP nejake peniazky aj napriek tomu z eje student alebo staci na RZZP doplatit ciastku..???? ZP sa plati preddavkovo, RZZP je zuctovanie - pripadny preplatok by mu vratili - nech sa prip. skusi "dohodnut" s prislusnou pobockou ZP

    SP je oslobodeny 1. rok.. ano

    Dalej ste sa s tym mozno stretli ... co musi vsetko urobit kam ma ist atd.. co je jehou povinostou od 25... nemyslim, ze mu cosi vyplyva zo samotneho veku

    Je pravda ze ak by skoncil zivnost tak moze poberat socialku?? alebo ako to je .. urad prace asi nemoze ked studuje denne.. ale nejake socialne davky musi dostavat ak by nemal zivnost ???? pokial je denny student, nemoze byt zaroven evidovany na urade prace... pokial si neplati poistenie v nezamestnanosti ako dobrovolne poistena osoba, nebude mat narok na davku v nezamestnanosti

    dakujem za odpovede a mozno to nesedi s temou ale aj tak vopred dakujem
    Odpovede v texte.

    Otazka 2 student dosiahol vek 25

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.