Zavrieť

Porady

Termín ročného zúčtovania dane 2008

Ahojte, súrne potrebujem pomôcť.
Môžem vykonať ročné zúčtovanie dane v mzdách za 3/09? čiže by som ho robila až v apríli. Ak ano, aký paragraf mi to dovoľuje? Všade sa dočítavam dátumu 31.03.2009!!!!
Mám totiž na starosti asi 300 zamestnancov a nestíham robiť DPPO a ročné zúčtovania v jednom mesiaci.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Áno, môžeš. Síce to bude v apríli, ale za mesiac marec, takže je to úplne v poriadku.

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja som väčšinou robila RZD vždy až v marcovej výplate, číže až v priebehu apríla mali, tí ktorí potrebovali doplatiť daň urobenú zrážku nedoplatku (aj keď to bola smiešna suma 5,3 Sk). Ale týmto zamestnancom poslal DÚ oznámenie, že nemôžu darovať 2 %, lebo k 31.3. ich daň nebola uhradená. Overovala som to aj telefonicky na DÚ a informovali ma tak, že nedoplatok musí byť uhradený do konca marca, inak daň darovať nemôžu.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Môžem urobiť ročné zúčtovanie na dvakrát? Teda, že by som tých, čo chcú darovať 2% a majú nedoplatky dala do výplat už teraz v marci a ostatných až o mesiac neskôr?

    žižulka je offline (nepripojený) žižulka

    žižulka
    Na tlacive Vyhlasenia 2% je v pouceni uvedene, ze nedoplatky treba uhradit nanjeskor do podania vyhlasenia, teda u tych co im robim rocne zuctovanie tak do 30.4.2009. Asi na Ta na Danovom urade, zle informovali.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len „ročné zúčtovanie“) v súlade so zákonom o dani z príjmov predloží svojmu miestne príslušnému správcovi dane vyhlásenie do 30. apríla roku, v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.
    Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie od zamestnávateľa o tom, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zaplatenáTo znamená, že do termínu podania vyhlásenia bol zrazený (zaplatený) aj prípadný daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania - daňovník, ktorý sa rozhodne predložiť vyhlásenie podľa § 50 zákona o dani z príjmov, nemôže mať daňový nedoplatok z príjmov fyzickej osoby. Ak mal daňovník z ročného zúčtovania preddavkov na daň daňový preplatok, v riadku 11 sa uvedie dátum 31. marec zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva toto vyhlásenie.
    Naposledy upravil gabriela2579 : 12.03.09 at 14:08 Dôvod: úprava

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Livia2 Pozri príspevok
    Môžem urobiť ročné zúčtovanie na dvakrát? Teda, že by som tých, čo chcú darovať 2% a majú nedoplatky dala do výplat už teraz v marci a ostatných až o mesiac neskôr?
    Ano, mozes.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Prosím Vás, ako sa vlastne ďalej nakladá s daňovým preplatkom. Vyplatím ho zamestnancovi s čistou mzdou a tým je to vyriešené, alebo ho prirátam k hrubej mzde.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dopravca Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako sa vlastne ďalej nakladá s daňovým preplatkom. Vyplatím ho zamestnancovi s čistou mzdou a tým je to vyriešené, alebo ho prirátam k hrubej mzde.
    Áno, vyplatíš mu k čistej mzde.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dopravca Pozri príspevok
    No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem
    Ak nechce darovať 2% zo zaplatenej dane, tak sa s tým nezaoberaj. Ak chce darovať 2%, tak prepočítaš KK 30,1260 a zaokrúhliš v prospech daňovníka-zamestnanca a zrazíš mu to zo mzdy.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    dopravca Pozri príspevok
    No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem

    Pokiaľ nechce darovať 2% dane príjemcom uvedeným na www.rozhodni.sk , môžeš sa "tváriť", že neexistuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.