Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie

Ahojte poraďáci,
toto je čerešnička a potrebujem ju ako-tak vyriešiť.
Sused ma požiadal, aby som mu spravila daňové priznanie za rok 2008.
Keď mi priniesol podklady, zistila som, že v roku 2007 mu bola pridelená dotácia z eurofondov vo výške skoro 71 tis. Sk, ktorá nebola nikde zaevidovaná. Ani v daňovom priznaní. V roku 2008 mal nakúpiť nejaký materiál, ktorý samozrejme nekúpil a to znamená, že nemá žiadne doklady, ale tvrdí, že zoženie. Dotácia mu bola poskytnutá na 2 roky, t.z. že v novembri 2009 mu končí. Eventuálne môže niečo kúpiť tento rok. Je možné s týmto niečo spraviť?
Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
    Na začiatok
    (1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza


    (3) Do základu dane podľa odseku 1 sa nezahŕňa

    h) dotácia, podpora a príspevok u daňovníka, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal, ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov; tieto príjmy nepoužité na úhradu daňových výdavkov sú zahrnované do základu dane

    1. postupne vo výške odpisov majetku nadobudnutého z týchto príjmov alebo v pomernej časti zodpovedajúcej výške použitej dotácie, podpory a príspevku na obstaranie odpisovaného majetku,

    2. v období čerpania dotácie, podpory a príspevku, ak tieto príjmy nesúvisia s výdavkom účtovaným v zdaňovacom období, v ktorom boli prijaté


    Pozrite si aj http://www.porada.sk/t103173-usmerne...stupom-ju.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    toto je čerešnička a potrebujem ju ako-tak vyriešiť.
    Sused ma požiadal, aby som mu spravila daňové priznanie za rok 2008.
    Keď mi priniesol podklady, zistila som, že v roku 2007 mu bola pridelená dotácia z eurofondov vo výške skoro 71 tis. Sk, ktorá nebola nikde zaevidovaná. Ani v daňovom priznaní. V roku 2008 mal nakúpiť nejaký materiál, ktorý samozrejme nekúpil a to znamená, že nemá žiadne doklady, ale tvrdí, že zoženie. Dotácia mu bola poskytnutá na 2 roky, t.z. že v novembri 2009 mu končí. Eventuálne môže niečo kúpiť tento rok. Je možné s týmto niečo spraviť?
    Iveta
    Ja som Vám dala odpoveď ako sa dotácia má účtovať , ale k obchádzaniu zákona sa vyjadrovať nebudem .
    Jedine toľko , že SZČO má zmluvu , podľa ktorej sa bude riadiť pri postupe čerpaní finančných prostriedkov .
    To nie je o tom , že však si zoženie nejaké doklady ......

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    Ste zlatá, ďakujem. Dotáciu účtovať viem, už som to robila. Lenže k daňovému priznaniu sa prikladajú aj výkazy, kde tá dotácia je zahrnutá. To on nemá. A ako poznám naše úrady, skôr ako skončia dva roky, príde kontrola. My sme ju mali. A skutočne kontrolovali všetko.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ste zlatá, ďakujem. Dotáciu účtovať viem, už som to robila. Lenže k daňovému priznaniu sa prikladajú aj výkazy, kde tá dotácia je zahrnutá. To on nemá. A ako poznám naše úrady, skôr ako skončia dva roky, príde kontrola. My sme ju mali. A skutočne kontrolovali všetko.

    http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B16

    Kopírujem len to najdôležitejšie ...
    § 49 Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť

    Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou uvedených v podnikateľskom zámere a musí byť použitý v období od podpísania dohody do ukončenia záväzku na vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti.


    Použitie príspevku musí byť preukázateľné a účtovne evidované počas obdobia desiatich rokov od ukončenia záväzku vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť.

    dodatočné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.