Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra

Dobrý deň.

Prišla mi faktúra z Poľska. Podľa čoho - podľa akého kurzu mi v banke prepočítajú sumu v zlotých na eurá? Mala by som si aspoň trochu sledovať kurzi a íšť teoreticky zapaltiť keď bude najlepší?Aký kurz platí, ten v deň zalpatenia faktúry alebo deň vystavenia?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    V banke prepočítajú kurz faktúry dňom zaplatenia kurzom, aký má banka vyhlásený na ten deň. A určite je správne sledovať, aký je v ten deň kurz.

    luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

    luciana1
    Dobrý deň,

    zakúpili sme tovar v Poľsku v hotovosti za Eurá. Teraz nám poslali faktúry na tento tovar, ale v zlotych. Že si ten kurz prerátam to mi je jasné. Horšie je, že pri platbe nám nedali doklad o zaplatení, lebo ho vraj dopošlú. Len teraz neviem, ako dám výdaj z pokladne. Na faktúre je napísané, že bola zaplatená, ale nie je napísané kedy a kto prevzal platbu. A ten príjmový doklad chýba. Ďakujem

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    luciana1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zakúpili sme tovar v Poľsku v hotovosti za Eurá. Teraz nám poslali faktúry na tento tovar, ale v zlotych. Že si ten kurz prerátam to mi je jasné. Horšie je, že pri platbe nám nedali doklad o zaplatení, lebo ho vraj dopošlú. Len teraz neviem, ako dám výdaj z pokladne. Na faktúre je napísané, že bola zaplatená, ale nie je napísané kedy a kto prevzal platbu. A ten príjmový doklad chýba. Ďakujem
    Bez príjmového dokladu to pôjde ťažko - nebudeš vedieť, aký kurz použiť. Špeciálne poliaci však veľmi neradi dávajú PPD, väčšinou pri úhrade v hotovosti napíšu na faktúru - zaplaceno gotowka. Potom môžeš brať kurz, kedy bola vystavená faktúra. Ja tieto "pripomienky" na faktúre zvýrazňujem, k môjmu dokladu dopíšem poznámku v zmysle úhrada v hotovosti - potvrdenie na faktúre bez ďalšieho príjmového dokladu. Skrátka - beriem to ako hotovostnú faktúru

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    luciana1 Pozri príspevok
    Zapisuješ potom tú faktúru do záväzkov, alebo ju dám rovno ako výdaj do pokladne?
    tak na toto sa názory rôznia - ja dávam rovno do pokladne len doklady typu Metro. Ale pre jednoduchší prehľad - hlavne v PU - účtujem aj do záväzkov a ten istý deň úhrada. Myslím, že smernicou to vyriešiš. Mimochodom, nemala som to nikdy vytknuté na DU.

    Zahraničná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.