Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Mám sídlo podnikania na adrese, kde bývam a prevádzkareň inde. Môžem si dať do nákladov jazdu od sídla podnikania do prevádzkarne? Lebo našla som v jednom zákone, že sa to nedá, ale nejako sa mi to nezdá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    preco by sa to nemalo dat? ved je to opravneny vydavok suvisiaci s podnikanim. ako sa tam mas dostat, pesi?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    fmato Pozri príspevok
    preco by sa to nemalo dat? ved je to opravneny vydavok suvisiaci s podnikanim. ako sa tam mas dostat, pesi?
    Občas nezaškodí prečítať si zákony.
    Daňové výdavky
    § 19:
    e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, ...
    A priložím ešte citát zo stanoviska DRSR z ich stránky:
    "Ak má daňovník v oprávnení na vykonávanie činnosti uvedené ako miesto podnikania miesto trvalého pobytu, ale činnosť vykonáva v prevádzke, ktorú má zriadenú na výkon činnosti a jej sídlo nie je totožné s miestom trvalého pobytu daňovníka, miestom pravidelného vykonávania činnosti je potom miesto, v ktorom je zriadená prevádzka."

    Takže: Nemôže.

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    "vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva,"
    Iným miestom v prípade ak je miesto pravidelného vykonávania činnosti prevádzka nemôže byť aj sídlo podnikania??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.