Zavrieť

Porady

PN_ka

Ahojte mam menši problemik..kolegyni sa hodili na marotku a ja som na všetko sama a ešte k tomu začiatočnik?? Co mam spravit s PN-kami? poslat do poistovne, niekde to nahlasit?? dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte mam menši problemik..kolegyni sa hodili na marotku a ja som na všetko sama a ešte k tomu začiatočnik?? Co mam spravit s PN-kami? poslat do poistovne, niekde to nahlasit?? dakujem krasne
    prvých 10 kal. dní dočasnej PN platí zamestnávatel. Ak PN bude dlhšie, priložíš k nej potvrdenie o príjme /za predch. kal. rok - ak prac.pomer v tomto roku trval/ a odovzdáš v soc.poisťovni

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte mam menši problemik..kolegyni sa hodili na marotku a ja som na všetko sama a ešte k tomu začiatočnik?? Co mam spravit s PN-kami? poslat do poistovne, niekde to nahlasit?? dakujem krasne
    Prvých 10 dní DPN prepláca zamestnávateľ, od 11. dňa sociálka. DPN odovzdáš do soc. poisťovne spolu s "Potvrdením zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
    Začiatok a koniec DPN nahlasuješ aj do zdravotnej poisťovne.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte mam menši problemik..kolegyni sa hodili na marotku a ja som na všetko sama a ešte k tomu začiatočnik?? Co mam spravit s PN-kami? poslat do poistovne, niekde to nahlasit?? dakujem krasne
    Prvých 10. kalendárnych dní prepláca zamestnávateľ a ak PN pokračuje, vystavíš potvrdenie a vystavenú PN (červené tlačivko) pošleš do soc. poisťov.
    Oznámiš ZP.

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    Dobrý deň,

    chcem sa Vás opýtať, aké časti PN-ky tlačiva, má zaslať SZČO na SP, ak je od dnes na PN. Dostal časť I.A-zelené, IIa.čierne, II.červené.
    Je potrebné zaslať tlačivo aj na ZP?
    A odvody do SP sa krátia a do ZP ostávaju nezmenené?
    Ďakujem.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    tinkas Pozri príspevok
    Ahojte mam menši problemik..kolegyni sa hodili na marotku a ja som na všetko sama a ešte k tomu začiatočnik?? Co mam spravit s PN-kami? poslat do poistovne, niekde to nahlasit?? dakujem krasne
    Naj jednoduchšie riešenie - choď na PN aj ty!

    Sory, dnes mi to píše celkom blbo. Babenky majú pravdu (veronikasad,veronika6,mzdárkarenca atď.)

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    elizabet100 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa Vás opýtať, aké časti PN-ky tlačiva, má zaslať SZČO na SP, ak je od dnes na PN. Dostal časť I.A-zelené, IIa.čierne, II.červené.
    Je potrebné zaslať tlačivo aj na ZP?oznámiť PN
    A odvody do SP sa krátia a do ZP ostávaju nezmenené? len alik.časť za 4/2009 potom do ukončenia PN nič, ak bude celý máj PN ak nie tak znova len alik.časť za 5/2009
    Ďakujem.
    Dúfam, že som nič nevynechala

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    elizabet100 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa Vás opýtať, aké časti PN-ky tlačiva, má zaslať SZČO na SP, ak je od dnes na PN. Dostal časť I.A-zelené, IIa.čierne, II.červené.
    Je potrebné zaslať tlačivo aj na ZP?
    A odvody do SP sa krátia a do ZP ostávaju nezmenené?
    Ďakujem.

    Ak sa dobre pamätám do SP sme posielali aj IIa. a aj II. (červené). Do SP sa odvody krátia, do ZP nezmenené, vyrovná sa to v ročnom zúčtovaní, ku ktorému priložíte potvrdenie SP o poberaní nemocenských dávok. Po ukončení PN pošlete tlačivo IV do SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    elizabet100 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa Vás opýtať, aké časti PN-ky tlačiva, má zaslať SZČO na SP, ak je od dnes na PN. Dostal časť I.A-zelené, IIa.čierne, II.červené.
    Je potrebné zaslať tlačivo aj na ZP?
    A odvody do SP sa krátia a do ZP ostávaju nezmenené?
    Ďakujem.
    AK SZČO platí odvody z min. vymer. základu, nemusí platiť preddavky ani počas PN-ky :

    8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za

    ...
    ) je len samostatne zárobkovo činnou osobou a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za samostatne zárobkovo činnú osobu, jej pomerná časť vymeriavacieho základu podľa § 13 ods. 6 pripadajúca na obdobie vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.