Zavrieť

Porady

Valorizácia riadiaceho príspevku

Ak máte niekto skúsenosti s valorizáciou platov riaditeľov ZŠ, MŠ prosím poraďte mi. Riaditeľovi ZŠ s právnou subjektivitou bol valorizovaný plat, avšak riadiaci príspevok mu valorizovaný nebol,lebo o tom rozhodol zriaďovateľ ZŠ. Zriaďovateľ ZŠ /primátor/ tvrdí, že je výlučne v jeho kompetencii rozhodnúť či bude tento príspevok valorizovaný alebo nie. Potrebujem vedieť, ktorá právna norma to upravuje.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    scan1 Pozri príspevok
    Ak máte niekto skúsenosti s valorizáciou platov riaditeľov ZŠ, MŠ prosím poraďte mi. Riaditeľovi ZŠ s právnou subjektivitou bol valorizovaný plat, avšak riadiaci príspevok mu valorizovaný nebol,lebo o tom rozhodol zriaďovateľ ZŠ. Zriaďovateľ ZŠ /primátor/ tvrdí, že je výlučne v jeho kompetencii rozhodnúť či bude tento príspevok valorizovaný alebo nie. Potrebujem vedieť, ktorá právna norma to upravuje.
    Ďakujem za odpoveď.
    zákon č. 553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme

    scan1 je offline (nepripojený) scan1

    scan1
    V tomto zákone som to hľadala aj ja, len som tam nenašla či môže primátor rozhodnúť o tom, že sa príspevok za riadenie valorizuje alebo nie.
    Prosím napíšte mi § ktorý o tom hovorí.
    Ďakujem.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    príplatok za riadenie, § 8 zákona č.553/2003

    § 8
    Príplatok za riadenie

    (1) Vedúcemu zamestnancovi patrí príplatok za riadenie.

    (2) Príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi určí zamestnávateľ v rámci rozpätia percentuálneho podielu z platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zaradený a vedúcemu pedagogickému zamestnancovi v rámci rozpätia percentuálneho podielu z platovej tarify platovej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %. Rozpätie percentuálneho podielu podľa stupňa riadenia a pôsobnosti zamestnávateľa je uvedené v prílohe č. 6.

    (3) Príplatok za riadenie podľa odseku 2 určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce pevnou sumou zaokrúhlenou na celé desiatky korún nahor.

    dopĺňam zákonom 474/2008
    20. V § 8 ods. 3 sa slová "celé desiatky korún nahor" nahrádzajú slovami "50 eurocentov nahor".

    scan1 je offline (nepripojený) scan1

    scan1
    Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    scan1 Pozri príspevok
    Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
    Ďakujem
    pozri si ten zákon 474/2008, tam je len valorizácia tarifných platov

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    scan1 Pozri príspevok
    Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
    Ďakujem
    Od 1. januára sa menili platové tarify.
    Príplatok za riadenie určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce. /zákon 553/2003/
    V tvojom prípade by som si prerátala, či momentálne príplatok za riadenie je v rámci rozpätia uvedeného v prílohe č. 6 zákona 553/2003.
    Ak áno, potom by som zašla za zamestnávateľom a spýtala sa ho na kritérium, či tvoja práce je menej náročná od 1.1.2009, nakoľko ti to percentuálne bude vychádzať menej ako do 31.12.2008.
    Ja som riaditeľkám percentá nechala a automaticky prerátala z novej platovej tarify.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    gabriela2579 Pozri príspevok
    Od 1. januára sa menili platové tarify.
    Príplatok za riadenie určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce. /zákon 553/2003/
    V tvojom prípade by som si prerátala, či momentálne príplatok za riadenie je v rámci rozpätia uvedeného v prílohe č. 6 zákona 553/2003.
    Ak áno, potom by som zašla za zamestnávateľom a spýtala sa ho na kritérium, či tvoja práce je menej náročná od 1.1.2009, nakoľko ti to percentuálne bude vychádzať menej ako do 31.12.2008.
    Ja som riaditeľkám percentá nechala a automaticky prerátala z novej platovej tarify.
    Môžeš prerátať automaticky, pokiaľ máte vo vnútornom predpise presne stanovené % pre jednotlivé riadiace funkcie. Inak len na základe podnetu od nadriadeného, samozrejme s prihliadnutím na zákonom stanovené %. My sme u nás nechali príplatky za riadenie také, aké boli v minulom roku, len prerátané na EUR a zaokrúhlené na 50 eurocentov nahor.

    Valorizácia riadiaceho príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.