Zavrieť

Porady

Oddelenie montovaneho prekladu od steny XPSkom?

Ahojte, chcem oddelit jednovrstvovu stenu (tehlove murivo) od montovanych prekladov nad otvormi tepelnou izolaciou - XPS.

Myslim na miesto kde sa zboku dotyka preklad steny, t.j. zvysla skara. Obrazok prikladam v prilohe. Mojou snahou je odstranit pripadny tepelny most - aby chladny preklad neprenasal chlad do vnutra steny.

Stretol som sa s protinazorom, ktory hovori, ze v pripade ze nie je pevne (maltou) prepojeny montovany preklad a okolite murivo, tak moze neskor dojst k pukaniu steny, lebo to nebude pevne sudrzne.

XPSko 4cm je umiestneny napriec po celej hrubke steny a ide o montovany preklad z dielcov RONO + KP.

Rad by som sa opytal na nazory na toto.
preklad-xps.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Zodpovedne ti určite nikto neopvie takto ano takto nie, ale dá sa tomu pomôcť určite armovacou sieťkou ( (2x) horizontálne a diagonálne ), ktorá prevezme pnutia.
    Ak by ani toto nemalo pomôcť, potom už len priznať dilatáciu - ale to zrejme nie je tento prípad. Rozťažnosť materiálov je v tomto prípade značne odlišná, ale nemalo by to byť nič krytické.
    Armovanie sieťkou by som riešil vo všetkých stykoch dvoch modlišných materiálov.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Priznám sa, že s takýmto riešením som sa ešte nestretol. To máš z vlastnej hlavy alebo od nejakého odborníka? Podstatná je tá pozdĺžna izolácia, ktorá býva na vonkajšom líci prekladu, pri montovaných prekladoch sa dáva v úrovni okna.
    Myslím si, že z tepelno-technického hľadiska to bude mať minimálny, až nulový účinok.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Ano, mam to z vlastnej hlavy. Totiz, mam pouzite RONO roletove preklady, ktorych vonkajsi diel ma dost mohutne betonove kraje. Tieto idu az 22 cm do hlbky tehly, az nasledne je umiestnena pozdlzna izolacia. A takyto chladny (resp. horuci) betonovy blok tak hlboko v tehle som chcel tepelne izolovat -- aspon z bocnej strany (zo zpodnej je to nemozne -- tam je maltove lozko).

    Oddelenie montovaneho prekladu od steny XPSkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.