Zavrieť

Porady

Rekonstrukcia a zateplenie strechy s malym sklonom

Chcem sa opytat, ohladom prerabky strechy. Strecha ma velmi maly sklon a je poplechovana. Chcel by som ju zateplit a dat novu krytinu. Rozhodol som sa zvysit sklon o jednu radu tehal a zateplit polysytrenom oproti vate, napr. kvoli vysokej vlhkosti prostredia lesa. Co si o tom myslite. 2x8cm polystyren je dostatocne? 16cm polystyren je zrejme lepsia tepelna izolacia ako 16 vata. Objekt je murovany s betonovym stropom. Na co si dat pozor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    Ako krytinu chcem dat poplastovany plech. Tie su zrejme aj pozinkovane... Chcem aby to aj daco vydrzalo. Napr. na terajsej krytine so si vsimol ze v smere spadu vody zo strechy je od komina hrdzavy pas, kedze pri dazdi sa voda miesa s exhalatmi z komina ktore naleptavaju krytinu.Ci by sa tomu dalo prave poplastovanym plechom vyhnut.

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    jezevcik88 Pozri príspevok
    Ako krytinu chcem dat poplastovany plech. Tie su zrejme aj pozinkovane... Chcem aby to aj daco vydrzalo. Napr. na terajsej krytine so si vsimol ze v smere spadu vody zo strechy je od komina hrdzavy pas, kedze pri dazdi sa voda miesa s exhalatmi z komina ktore naleptavaju krytinu.Ci by sa tomu dalo prave poplastovanym plechom vyhnut.
    A prečo neskúsiš hliníkovú krytinu? Asi sa tomu nic nevyrovna co sa tyka zivotnosti atd...
    Zrovna idem meniť starú škridlu za tento plech.

    a u t o r je offline (nepripojený) a u t o r

    dlhý, široký, bystrozraký a u t o r
    Akyze sklon ma ta Vasa strecha? Vo vseobecnosti je mozne konstatovat, ze "vata" ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ako PS.

    jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

    jezevcik88
    A kolko stoji taka hlinikova krytina oproti zinkovanemu plechu?
    Vata co som pozeral ma priblizne rovnaky tepelny odpor, avsak ten sa meni ze vraj dost podla vlhkosti a toto je pri lese. Tak neviem.

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    jezevcik88 Pozri príspevok
    A kolko stoji taka hlinikova krytina oproti zinkovanemu plechu?
    Vata co som pozeral ma priblizne rovnaky tepelny odpor, avsak ten sa meni ze vraj dost podla vlhkosti a toto je pri lese. Tak neviem.
    pozinkovany neviem, ale hlinikovy ti mozem predat po 126,-Sk/m2 (0,3mm), alebo 189,-Sk/m2 (hrubka 0,4mm).

    a u t o r je offline (nepripojený) a u t o r

    dlhý, široký, bystrozraký a u t o r
    A čo taká zelená strecha? Je takmer "večná", ak sa dobre navrhne tak aj bezúdržbová, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti a je ekologická a krásna. Myslím si, ak to dom unesie (lebo je trošku ťažšia), tak nieto lepšieho riešenia.

    Rekonstrukcia a zateplenie strechy s malym sklonom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.