Zavrieť

Porady

Dohody

Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať ohľadom dohôd o vykonaní práce a o študentských dohodách: potrebujem vedieť, či má nárok dohodár na preplatenie pracovnej prestávky?
Akú dohodu mám vypísať, ak skončil strednú školu a má podanú prihlášku na vysokú školu, ale výsledok prijatia bude vedieť až koncom leta (či po túto dobu je stále študent a môže byť dohoda študentská alebo normálnu dohodu o vykonaní práce).
A aké podmienky platia pre dohody uzatvorené s nezamestnanými evidovanými na Úrade práce,to som tu nenašla.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Kým nepreukáže status študenta, tak dohoda o vykonaní práce. Nakoľko strednú školu
    skončil a na vysokú školu ešte nie je prijatý. Preplatenie prestávky neprichádza do
    úvahy.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    Maňaska
    Pre nezamestnaného evidovaného na úrade práce platia rovnaké podmienky na uzavretie dohody ako pre hocikoho iného.
    pozor toto nie je pravda. nezamestnany moze odrobit maximalne 64 hodin mesacne a zarobit 3200,- Sk ak to bude viac, mozu ho vyradit. pozrite zakon o zamestnanosti (tusim 5/2004)

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Pozor aj na ľudí, ktorí berú sociálne dávky. Aj malý príjem im môže spôsobiť stratu tejto dávky.

    simako je offline (nepripojený) simako

    simako
    Prosím Ťa, AdrianaA, vieš povedaľ, koľko môže nezamestnaný zarobiť na DOVP, aby mu nekrátilli sociálne dávky - je nezamestnaný vyše roka a poberá soc.dávku vo výške asi 1580,- Sk ? Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.