Zavrieť

Porady

Doplatok do minimálnej mzdy

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás niečo opýtať. Zamestnanec dostáva minimálnu mzdu. V januári 2009 odpracoval 15 dní, mal 5 dní dovolenku, boli dva sviatky. Na výplatnej páske sa mu samozrejme ponížila základná mzda, avšak má tam aj doplatok do minimálnej mzdy. A tomuto nerozumiem, vedeli by ste mi to niekto vysvetliť? Ďakujem veľmi pekne.
A ešte vlastne fond pracovného času bol dodržaný - 176 hodín.
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Koľko má mzdu, koľko má doplatok?
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Z výplatnej pásky: základná mzda 201,48, dopl. do mzdy 29,45, dovolenka 61,01, sviatok 24,4.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

katika0606 Pozri príspevok
Z výplatnej pásky: základná mzda 201,48, dopl. do mzdy 29,45, dovolenka 61,01, sviatok 24,4.
Od 1.1.2009 je minimálna mzda 295,50, máš to prehodené ? Lebo inč si to neviem vysvetliť.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

a keď mám hodinovú mzdu min. 1 stupeň 1,8112 a vo februári bolo 150 hodín dá mi mzdu 271,68 je to správne ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

katika0606 Pozri príspevok
Z výplatnej pásky: základná mzda 201,48, dopl. do mzdy 29,45, dovolenka 61,01, sviatok 24,4.
V mzde problém nebude (až na sviatok, viď ďalej). Ak je mesačne odmeňovaný, mzda za 15 dní bude 295,5/22x15 = 201,48 (malo by sa to zaokrúhliť na 201,50. Ale problém bude v náhradách - tu má byť navyšený priemerný zárobok na mnimálnu mzdu, čo pri mesačne odmeňovanom by bolo v januári aspoň 295,50/176 = 1,6790€/hod, za 40hod dovolenky 1,679*40 = 67,16. Sviatok, ak nie je v kolektívnej zmluve uvedené inak, má byť platený mzdou, t.j. má byť mzdou zaplatené spolu 146 hod, nie 120 : 295,50/176x146 =245,14 €.
K uvedenej sume doplatku do min.mzdy som sa nijako nedopracovala.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

buba Pozri príspevok
a keď mám hodinovú mzdu min. 1 stupeň 1,8112 a vo februári bolo 150 hodín dá mi mzdu 271,68 je to správne ?
Správne .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás, ak je min. mzda 295,50, nezdan. zákl. 286,27, nemala by byť zrážaná daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Prosím Vás, ak je min. mzda 295,50, nezdan. zákl. 286,27, nemala by byť zrážaná daň?
A čo chceš zdaniť? Veď ak uplatníš NČ, ktorá je vyššia ako MM, nevyjde daň žiadna.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Hrubá mzda mi vyšla 293,74, bolo tam aj 8 dní dovolenky, dočítala som sa, že sa má zvýšiť priemer na dovolenku, mne teraz program prerátal na 2.Q. 1,8322, už sa s tým chvíľu zaoberám, ako ho mám upraviť?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
Hrubá mzda mi vyšla 293,74, bolo tam aj 8 dní dovolenky, dočítala som sa, že sa má zvýšiť priemer na dovolenku, mne teraz program prerátal na 2.Q. 1,8322, už sa s tým chvíľu zaoberám, ako ho mám upraviť?
áno, zvýš dovolenkový priemer.
Naposledy upravil mzdarka renca : 10.05.09 at 17:01 Dôvod: oprava
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja som tiež doplácala do MM, ale v zákonníku práce som sa dočítala, že už sa nedopláca, ale sa upravuje dovolenkový priemer, ale neviem ako?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
ja som tiež doplácala do MM, ale v zákonníku práce som sa dočítala, že už sa nedopláca, ale sa upravuje dovolenkový priemer, ale neviem ako?
Neviem, aký máš soft, ale malo by ťa to pustiť opraviť priemernú hod. mzdu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

opravím ju tak, aby mi vychádzala mes.min. mzda?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
opravím ju tak, aby mi vychádzala mes.min. mzda?
áno
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a potom upravím aj na budúci mesiac, alebo táto suma zostáva na celý štvrťrok, lenže ona má mesačnú mzdu, takže hodiny sa menia ale min.mzda ostáva.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dobrý den kde to prosím nájdem v ZP? tiež mi program MRP dopočítava doplatok do min.mzdy a neviem to skontrolovať. Vdaka za radu.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Valika Pozri príspevok
Dobrý den kde to prosím nájdem v ZP? tiež mi program MRP dopočítava doplatok do min.mzdy a neviem to skontrolovať. Vdaka za radu.
Nájdeš to v zákone o Zdr. poistení, nie v Zákonníku práce.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
a paragraf neporadíš? vdaka
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zákon o minimálnej mzde (celý). 663/2007
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
vdaka tak skúsim pozrieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať