Zavrieť

Porady

zmluva

Dobrý deň,

prosím Vás o radu: mám s nájomcom uzatvorenú zmluvu o prenájme nebytových priestorov na dobu určitú. Pokiaľ viem takúto zmluvu je možné vypovedať iba na základe taxatívnych dôvodov uvedených v zákone. Čiže nájomca za normálnych okolností je povinný dodržať dobu nájmu uvedenú zmluve. Lenže v mojej zmluve je uvedené ustanovenie: "v prípade nedodržania doby nájmu je nájomca povinný zaplatiť prenajímateľovi dohodnutú zmluvnú pokutu vo výške trojmesačného nájmu.
Moja otázka: ako mám rozumieť tomuto ustanoveniu?má teda právo nájomca vypovedať zmluvu(aj ked niesú splnené taxatívne dovody uvedené v zákone) aj skôr ako uplynie doba nájmu-s maximálnou pokutou kvartálneho nájmu, alebo je nájomca povinný dodržať dobu nájmu až do konca a ked teda opustí priestory skôr(bez riadneho vypovedania zmluvy na základe taxatívnych dovodov uvedených v zákone) mám nárok mu fakturovať nájomné až do riadneho skončenia zmluvy?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.