Zavrieť

Porady

vyrovnaný ale nevypárovaný záväzok

Ahojte všetci. Prosím vás, mám dve dodávateľské faktúry od toho istého dodávateľa. Úhrada prvej je nižšia o 169 Sk a úhrada druhej je vyššia o 169 SK. Dodávateľ sa vyjadril, že v takomto prípade považuje obidve faktúry za vyrovnané. Čo však spraviť, keď sa mi obidve faktúry "vyskakujú" ako nevypárované? Dá sa to preúčtovať cez nejaký účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babička je offline (nepripojený) babička

    pracujúca dôchodkyňa babička
    v PU použiť účet 395
    Naposledy upravil babička : 04.03.09 at 15:19

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    viete mi bližšie špecifikovať tento účet? V prípade jeho použitia, použiť predkontáciu cez interný doklad?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    vilob Pozri príspevok
    viete mi bližšie špecifikovať tento účet? V prípade jeho použitia, použiť predkontáciu cez interný doklad?
    Preúčtovanie medzi jednotlivým fa urob cez ID.

    321-A/395 ------169,- (fa, ktorá nie je uhradená)

    395/321-B..........169,- (fa, ktorá je preplatená)

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Ďakujem. Tiež mám dodávateľskú faktúru, ktorá je uhradená o 80SK menej. dodávateľ však považuje aj túto faktúru za uhradenú a nedoplatok nemieni vymáhať. Aby som aj túto fa vypárovala, môžem ju taktiež nejakým spôsobom preúčtovať cez účet 395?

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    vilob Pozri príspevok
    Ďakujem. Tiež mám dodávateľskú faktúru, ktorá je uhradená o 80SK menej. dodávateľ však považuje aj túto faktúru za uhradenú a nedoplatok nemieni vymáhať. Aby som aj túto fa vypárovala, môžem ju taktiež nejakým spôsobom preúčtovať cez účet 395?
    Ja som mala podobný prípad a neúčtovala som to cez 395, pretože tá musí byť na konci roka nulová, ale ako mimoriadny výnos na 648, alebo na 668 ako finančný výnos.
    321 80,-- Sk/ 648 80,-- Sk.

    vyrovnaný ale nevypárovaný záväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.