Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

Dávno pradávno som neúčtovala v JU, v práci robím s PU. Takže vystavím faktúru odberatelovi. Položky budú:

tovar - zaučtované ako príjem za tovar
poštovné a balné - do ktorého stĺpca zaúčtovať? do toho istého alebo je to niečo iné?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    poisonkatka Pozri príspevok
    nikto mi neporadi?
    V JU ak vystavíš FA, vzniká pohľadávka. Do PD sa účtuje až úhrada faktúry. Stlpec peňažné prostriedky hotovosť alebo BU s následným členením podľa povahy - tovar, služba, ostatné....DPH. DPH je PNZD. K Tvojej FA to môže byť tovar a služba (balné).
    Naposledy upravil ekopo : 05.03.09 at 07:50 Dôvod: preklep

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ak je to príjem tak celkový prííjem rozdelíš na tovar a služby, ak je to výdaj tak to tiež rozdelíš na tovar a prevádzkovú réžiu

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Sabadka Pozri príspevok
    Ak je to príjem tak celkový prííjem rozdelíš na tovar a služby, ak je to výdaj tak to tiež rozdelíš na tovar a prevádzkovú réžiu
    no je to prijem, za moju vystavenu fakturu..ale ono to vlastne nie je sluzba, ktoru poskytujem ja, iba si nechavam preplatit postovne a balne

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Tak do daj do ostatného príjmu, v každom prípade to odčleň od príjmu za tovar, poštovné v skutočnosti zaplatíš - to je tvoj výdaj, tým že ty to fakturuješ zákazníkovi je to tvoj príjem resp. refundácia tvojho výdaja , a balné je svojím spôsobom tiež služba ktorú poskytuješ zákazníkovi a účtuješ si za to, takže aj to je tvoj príjem.

    Jednoducho to rozhoď príjem za tovar a ostatný zdaniteľný príjem a hotovo.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Sabadka Pozri príspevok
    Tak do daj do ostatného príjmu, v každom prípade to odčleň od príjmu za tovar, poštovné v skutočnosti zaplatíš - to je tvoj výdaj, tým že ty to fakturuješ zákazníkovi je to tvoj príjem resp. refundácia tvojho výdaja , a balné je svojím spôsobom tiež služba ktorú poskytuješ zákazníkovi a účtuješ si za to, takže aj to je tvoj príjem.

    Jednoducho to rozhoď príjem za tovar a ostatný zdaniteľný príjem a hotovo.
    ok, dakujem

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no a ako to spravim v alfe? to mam dat na 2 riadky ten zapis? lebo do PPD mi to dovoli dat iba jeden ucel rozclenenia...nemam rada JU a alfu :-((

    martinia je offline (nepripojený) martinia

    martinia
    a ešte poprosím o radu, SZCO bola poskytnutá dotácia na zač.podnikania, vyčerpal z nej polovicu, tak som dotáciu rozdelila na polovicu zaúčtovala som ako zdanitelný príjem a sumu výdavkov zaúčtovala taktiež, druhú polovicu si prenesie do roku 2009, može to takto byt? velmi pekne dakujem

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    poisonkatka Pozri príspevok
    no a ako to spravim v alfe? to mam dat na 2 riadky ten zapis? lebo do PPD mi to dovoli dat iba jeden ucel rozclenenia...nemam rada JU a alfu :-((
    poradi niekto?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    martinia Pozri príspevok
    a ešte poprosím o radu, SZCO bola poskytnutá dotácia na zač.podnikania, vyčerpal z nej polovicu, tak som dotáciu rozdelila na polovicu zaúčtovala som ako zdanitelný príjem a sumu výdavkov zaúčtovala taktiež, druhú polovicu si prenesie do roku 2009, može to takto byt? velmi pekne dakujem
    AK vedieš JÚ, zd.príjem je suma čerpanej dotácie a zd.výdavok čo všetko sa z dotácie nakúpilo, platilo. Suma nevyčerpanej dotácie sa uvádza vo výkaze majetku a záväzkov ako tvoj záväzok, s tým, že nasled.roku sa zúčtuje.

    zita007 je offline (nepripojený) zita007

    matka,manželka,podnikateľka zita007
    Kristina27 Pozri príspevok
    AK vedieš JÚ, zd.príjem je suma čerpanej dotácie a zd.výdavok čo všetko sa z dotácie nakúpilo, platilo. Suma nevyčerpanej dotácie sa uvádza vo výkaze majetku a záväzkov ako tvoj záväzok, s tým, že nasled.roku sa zúčtuje.
    Tiež ma to zaujíma. Chcem sa opýtať.
    Pripísaná dotácia na účet 103900,- Sk zaúčtujem následovne (JU)
    1. Vyčerpaná dotácia cca 50% - zdaniteľný príjem
    2. Nevyčerpaná dotácia cca 50% - nezdaniteľný príjem.
    Vo výkaze majetku - uvediem nevyčerpanú dotáciu ako záväzok.

    Je to tak správne? Alebo to mám urobiť inák?

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    zita007 Pozri príspevok

    Vo výkaze majetku - uvediem nevyčerpanú dotáciu ako záväzok.

    Je to tak správne? Alebo to mám urobiť inák?
    ja som to dala tiež ako závazok ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.